Pakeliui su klasika. Justinas Stanislovaitis: kupini neužtikrintumo metai sugulė į „Daugiabučio istorijas“.

Pakeliui su klasika

2020.12.15 16:05

Pakeliui su klasika. Justinas Stanislovaitis: kupini neužtikrintumo metai sugulė į „Daugiabučio istorijas“.

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Operos solistė Vida Miknevičiūtė priėmė iššūkį ir Richardo Wagnerio operos „Lohengrinas“ premjeroje Berlyno valstybinėje operoje, pakeitusi Sonyą Yonchevą, pirmą kartą atliko Elzos vaidmenį. Kaip sekėsi Lietuvos sopranui?

Tęsiame radijo pasakojimų ciklą “Lietuvos teatrui -100”. 1920m.gruodžio 19-ą dieną Kaune buvo parodytas pirmasis teatro spektaklis ir nuo tada prasidėjo Lietuvos profesionalaus teatro istorija, kuri, kaip pastebi teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė – kupina ryškių režisierių, kurių dėka Lietuvos teatras buvo europietiškas nuo pat jo istorijos pradžios.

Filme “Žalioji knyga” pristatytas užmirštas pianistas ir kompozitorius Don Shirley. Ievos Buinevičiūtės žvilgsnis į kino muziką.

Justino Stanislovaičio išleistas stilizuotos dainuojamosios poezijos albumas „Daugiabučio istorijos“ – svajingas, gilus, ironiškas, bet, svarbiausia – optimistiškas, kuriame dainomis virto žinomų poetų Ilzės Butkutės bei Tado Žvirinskio tekstai. Apie tai rubrikoje „Be kaukių“ kalbamės su albumo kūrėjais, kurių pagrindinis svečias – Justinas Stanislovaitis.

Ved. Marius Eidukonis ir Gabija Narušytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.