Savo galva. Vytis Silius: ką apie feisbuką pasakytų kinų filosofas Konfucijus? Kodėl daugeliui filosofija vis dar neatrodo praktiška sritis?

Savo galva

2020.12.16 11:00

Savo galva. Vytis Silius: ką apie feisbuką pasakytų kinų filosofas Konfucijus? Kodėl daugeliui filosofija vis dar neatrodo praktiška sritis?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Pokalbis apie mąstymą savo galva iš filosofijos perspektyvos. Kaip filosofija apibrėžia kritinį ir racionalųjį mąstymą? Apie Imanuelio Kanto racionaliojo „proto kritiką “, apie tai kaip Kofucijaus mokiniai mokėsi iš savo mokytojo? Kokie Lietuvių literatūros kūriniai dabar verčiami į Kinų kalbą? Ko mūsų visuomenėje trūksta kritinio mąstymo ugdymui ir kaip kiekvienas galėtume prisidėti prie atviresnės visuomenės augimo? Apie tai ar išvis įmanoma mąstyti savo galva pokalbis su buvusiu Vilniaus universiteto, Azijos ir transkultūrinių studijų instituto direktoriumi ir dėstytoju bei dabartiniu Sun Yat-sen universiteto Filosofijos fakulteto tyrėju – Vyčiu Siliumi.

Tinklalaidę veda teatro kūrėjas, dramaturgas, režisierius ir aktorius – Justas Tertelis.

Tinklalaidė parengta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.

logo

Tinklalaidė „Savo galva“ skirta ne filosofijos mąstytojams, bet kiekvieną dieną praktiškai, agumentuotai ir racionaliai dirbantiems, besimokantiems, kuriantiems ir sprendžiantiems. Mėgstantiems į reiškinius pažvelgti iš skirtingų perspektyvų, ir paklausti savęs: „Ar tikrai, tai ką aš girdžiu, matau, skaitau yra tiesa? Iš ko aš sprendžiu, kad tai – tiesa?“ Įvairių sričių ekspertų, profesionalų savo laidoje klausime ne tik „ką“ jie galvoja, bet ir „kaip” jie galvoja apie vieną ar kitą reiškinį. Naujus tinklalaidės epizodus galite išgirsti kas antrą trečiadienį.Tinklalaidė parengta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.

Savo galva

Kiti laidos įrašai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.