Ryto garsai. Majauskas: kitąmet skirta maždaug 1 mlrd. eurų darbo vietų išsaugojimui

Ryto garsai

2020.12.14 06:30

Ryto garsai. Majauskas: kitąmet skirta maždaug 1 mlrd. eurų darbo vietų išsaugojimui

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Lietuvos bankas pastebi, kad prieš didžiąsias metų šventes išauga vartojimo paskolas imančių žmonių skaičius. Anot ekspertų, nors vartojimo kreditus dalijančios bendrovės vilioja skambiais pasiūlymais, jie turi paslėptų žvaigždučių, kurios gali ne išgelbėti finansinę situaciją, o ją tik pabloginti. Apie tai – kolega Mindaugas Laukagalis kalbina Lietuvos banko ekspertę Justiną Tarasevičienę. Griežtinant karantiną, Lietuvoje nuo trečiadienio bus uždaryta dauguma nebūtinų prekių parduotuvių, apribojamas žmonių išvykimas iš namų be svarbios priežasties. Švietimo įstaigos dirbs nuotoliniu būdu, tačiau darželiai turės priimti vaikus, jei jų tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Šios sąlygos galios iki sausio 31 dienos. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad dabar svarbiausia riboti nebūtinus kontaktus, o jei visuomenė susitelks – karantino ribojimai gali būti švelninami anksčiau nei sausio pabaigoje.

Išsamiau - mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas.

Praėjus daugiau nei mėnesiui nuo programėlės „Korona STOP paleidimo, ją įsidiegė keli procentai Lietuvos gyventojų. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras teigia, kad tai geras rezultatas, nes kitose šalyse panašios programėlės startavo kur kas sunkiau. Tačiau programinės įrangos specialistai randa nemažai klaidų, jos riboja programėlės sėkmę. Apie tai pasakoja Gabrielius Grubinskas.

Kas garantuos vaikų saugumą namuose paankstinus jų žiemos atostogas. Į šį bei kitus klausimus atsako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė.

Tvarus verslas gali egzistuoti tik stiprioje bendruomenėje. Tokios nuomonės laikosi šeimos užkandinės Kaune Kibi Čibi įkūrėjai. Pernai Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose Metų bendruomeniškiausios įmonės titulą pelnę verslininkai inicijavo ne vieną akciją, ypač daug dėmesio sulaukė iniciatyva Padovanok senjorui pietus. Mano kalbinta Karolina Barišauskienė sako, kad pelnomi titulai yra malonūs, bet kartu ir įpareigoja.

Vyriausybė savaitgalį surengė pirmąjį posėdį, kuriame svarstė kitų metų biudžeto projektą.

Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas, ekonomistas, profesorius Raimondas Kuodis, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto profesorius Tadas Šarapovas.

Pandemijos pasekmes jaučia visos šalies savivaldybės. Daugumai teko imti trumpalaikes paskolas. Dalis savivaldybių net ir pasiskolinusios pritrūks lėšų gruodžio atlyginimas. Baiminamasi, kad kiti metai bus dar sunkesni, o skolinimosi limitai mažės. Aina Mizgirdė lankėsi keliose savivaldybėse ir domėjosi jų situacija.

Savaitės komentaras 12 14 Autorė – Mykolo Romerio universiteto politologė Rima Urbonaitė.

Ved. Darius Matas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.