Laikas kultūrai. Irena Veisaitė: mes negalime pakeisti pasaulio, bet galime išgelbėti savo sielą ir neprisidėti prie blogio

Laikas kultūrai

2020.12.13 10:05

Laikas kultūrai. Irena Veisaitė: mes negalime pakeisti pasaulio, bet galime išgelbėti savo sielą ir neprisidėti prie blogio

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Eidama 93-iuosius metus mirė teatrologė, literatūrologė, ilgametė „Atviros Lietuvos fondo“ tarybos pirmininkė, profesorė Irena Veisaitė. Vienos ryškiausių kultūros asmenybių atminimui - archyvinio pokalbio fragmentas.

Šią savaitę paskelbti šeši Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai. Ką reiškia ši premija mūsų kultūrai ir patiems menininkams, kokiais kriterijais vadovaujasi komisija, vertindama darbus, ar pakanka šešių premijų, kai neįvertinti lieka kūrybinį pakilimą ir brandą išgyvenantys kūrėjai? Apie visa tai kalbamės su vertinimo komisijos pirmininku režisieriumi Audriumi Stoniu.

Kaip gyvuoja Latvijos literatūra ir kaip ji atsiveria pasauliui? Poetės, vertėjos Dovilės Kuzminskaitės pokalbis su latvių literatūros sklaidai skirtos organizacijos „Latvian literature“ stipendijų programos koordinatore ir vertėjų programos vadybininke Juta Piraga.

Ved. Jolanta Kryževičienė

logo

Paskutinę savaitės dieną atsigręžiame į besibaigiančią savaitę, akcentuodami ne įvykių kroniką, o ieškodami gilesnio požiūrio, kalbėdami apie įvykius ir naujus reiškinius, atskleisdami asmenybes, kurioms prabėgusi savaitė yra svarbi. Kalbame tiek apie meno įvykius (ir ne tik didžiuosiuose miestuose), tiek apie platesnes kultūros temas. Laida transliuojama sekmadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Laikas kultūrai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.