Radijo dokumentika. Pažvelkime nuo Gedimino kalno

Radijo dokumentika

2020.12.13 11:05

Radijo dokumentika. Pažvelkime nuo Gedimino kalno

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Baigiantis Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams, kviečiame pažvelgti į Vilniaus senąsias žydų kapines Šnipiškėse arba Piromonto kapines. Jas išniekino sovietai, o 1971-ais metais ant kapinių iškilo Vilniaus koncertų ir sporto rūmai, kurie dabar daug kam primena apie ten užgimusį bendruomeniškumą ir Lietuvai svarbius įvykius.

Šiais metais į priekį smarkiai pasistūmėjo Vilniaus sporto ir koncertų rūmų rekonstrukcijos planai. Numatoma pastatą prikelti paverčiant jį į Tarptautinį konferencijų centrą. Su pasistūmėjusiais planais, į priekį juda ir pasipriešinimas jiems. Tarp prašančiųjų konferencijų centrą perkelti į kitą vietą ir Vilniaus Gaono palikuonys.

Autorė Vita Ličytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Istorijos, išlaisvinančios naują, netikėtą mintį. Iš lėto, neskubant, tarsi renkant dėlionę iš garsų, minčių, patirčių ir emocijų, piešiamas gyvas ir tikroviškas visuomenės paveikslas. Nuo 2008 metų kuriami dokumentiniai LRT RADIJO autorių pasakojimai įvertinti ne vienu apdovanojimu Lietuvos radijo ir televizijos laidų konkurse „Pragiedruliai“ ir nominuoti tarptautiniame festivalyje PRIX EUROPA. Laida transliuojama sekmadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Radijo dokumentika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.