Atrask Lietuvą. Jaunuolių širdyse atgarsį randa atominės slėptuvės ir bunkeriai

Atrask Lietuvą

2020.12.12 15:05

Atrask Lietuvą. Jaunuolių širdyse atgarsį randa atominės slėptuvės ir bunkeriai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Atominę slėptuvę Vilniuje įsigijęs iniciatyvos „Gyvos gatvės“ pradininkas, gidas Albertas Kazlauskas sako, kad tai bus Šaltojo karo liudijimas ateities kartoms. Naujamiesčio požemio slėptuvėje „Automatika“ galima lankytis su gidu arba vieniems – su prožektoriumi bei audiogidu. Autentiški eksponatai – oro filtravimo aparatai, dujokaukės, išlikusios maisto atsargos, medicinos priemonės, suneštos knygos – randa atgarsį jaunuolių širdyse. Randasi ir tokių, kurie išdrįsta praleisti naktį nejaukioje, nuo pasaulio izoliuotoje požeminėje slėptuvėje. Ten taip pat rengiamos fotosesijos, vyksta kino seansai, mokymai, slapti masonų ložės susitikimai.

Po Naujamiesčio atominę slėptuvę vedžioja ir pasakoja gidas Albertas Kazlauskas.

Spaustuvininkas Vytautas Andziulis savo sodyboje Kaune per sovietmetį su bendraminčiu Juozu Bacevičiumi įkūrė spaustuvę, kurią pavadino pirmosiomis savo pavardžių raidėmis „ab“. Per dešimt sovietinės okupacijos metų buvo atspausdinti ir išplatinti 23 pavadinimų draudžiami patriotinio bei religinio turinio leidiniai, kurių bendras tiražas siekė 138 000 egzempliorių. Šiandien pogrindžio spaustuvė „ab“ yra užsieniečių gausiai lankomas muziejus, Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejaus padalinys. Pogrindžio spaustuvėje-muziejuje galima pamatyti iškiliosios spaudos įrangą, antinacinės ir antisovietinės kovos dokumentų kopijų, pogrindinės spaudos leidinių, rezistencinės kovos dalyvių nuotraukų.

Lankytojus priima Vytauto Andziulio žmona Birutė ir sūnūs Vaidotas bei Vykintas.

Ved. Jolanta Jurkūnienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pažinę Europą ir apkeliavę egzotiškus kraštus lietuviai ima atsigręžti į protėvių sukurtas vertybes ir jas naujai atranda. Po Lietuvą keliaukime kartu su laida „Atrask Lietuvą“. Laida transliuojama šeštadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Atrask Lietuvą

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.