Laba diena, Lietuva. Darbą pradeda naujoji Vyriausybė: pokyčius žada jau artimiausiu metu

Seimas patvirtino aštuonioliktosios Vyriausybės programą. Apie jos laukiančius iššūkius ir darbą pabaigusios Vyriausybės nepadarytus darbus aptaria politologė Rima Urbonaitė.

Pandemija, Jungtinės Valstijos, Donaldo Trumpo administracija ir netikėta tema – mirties bausmės. Užsienio naujienų žurnalistas Justinas Vainilavičius sako, kad Donaldas Trumpas gali ieiti į juodąją istoriją, kaip daugiausiai mirties bausmių matęs prezidentas. Daugiau apie tai – laidoje.

Lietuvą pasiekė lūdna žinia – nuo koronaviruso mirė lietratūrologė, teatrologė Irena Veisaitė, tuo tarpu kino pasaulį sukrėtė žinia apie režisieriaus Kim Ki-Duko mirtį. Virusas smūgiuoja tiek mirtimis, tiek nuostoliais kino pramonėje. Apie tai daugiau pasakoja žurnalistė Jurgita Čeponytė.

Šiomis dienomis Šiaulių oro uoste turėtų pasirodyti inžinieriai iš Slovakijos. Jie apžiūrės čia nutupdytus sraigtasparnius MI-8, kurie priklauso Lietuvos karinėms oro pajėgoms. Netrukus šie seni orlaiviai bus išardyti ir išgabenti kapitaliniam remontui. Konkursą remontuoti sraigtasparnius šių metų lapkritį laimėjo Slovakijos įmonė „Letecke opravovne Trencin a.s.“. Remontas atsieis šešis milijonus eurų. Apie tai daugiau pasakoja žurnalistas Marius Jokūbaitis.

Koronaviruso krizė ir politikų komunikacija: premjerės ašaros Danijoje, viruso neigimas Brazilijoje, rusiški epitetai Lietuvoje – apie tai, kaip krizės akivaizdoje komunikuoja įvairiausių šalių politikai pasakoja komunikacijos ekspertas Kęstutis Gečas.

Specialistai ragina ruoštis ne tik visuomenės skiepijimui nuo COVID-19, bet ir melagingoms informacinės atakoms apie šią vakciną. Apie tai, kaip tą padaryti ir kovoti su melagienomis pasakoja Atlanto tarybos skaitmeninių tyrimų laboratorijos direktorius Lukas Andriukaitis.

Kauno tvirtovės aštuntajame forte pavasarį ir vasarą šeimininkauja sodininkai, o šią žiemą architektas, menininkas Džiugas Karalius kviečia apžiūrėti jo darbus. Darbai – iš forte rastų šiukšlių ir apie juos plačiau kolegės Kaune Jūratės Anilionytė pasakojime.

Ved. Guoda Pečiulytė