Ryto allegro. Prasideda operų ciklas „Žiemojimas su Opera“. Lietuviško kino dienos Kijeve

Ryto allegro

2020.12.11 07:05

Ryto allegro. Prasideda operų ciklas „Žiemojimas su Opera“. Lietuviško kino dienos Kijeve

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

In memoriam Jonas Čeponis.

Vytauto Bikulčiaus knygų apžvalga: Frédérico Beigbeder naujausias romanas „Žmogus, kuris verkia iš juoko“ ir garsiausio XX a. pradžios prancūzų poeto Guillaume՚o Apollinaire՚o poezijos rinktinė „Mirabo tiltas“.

Dailės galerijos, kaip ir kitos menininkų kūrybines idėjas realizuojančios organizacijos, nenuleidžia rankų ir rengia parodas, kurias pristato šiuolaikinių technologijų ar socialinių platformų erdėvse. Galerija „RA“ kviečia į kalėdinę miniatiūrų parodą.

LRT ir vėl kviečia žiemoti su opera ir septynis žiemos sekmadienius transliuos operas iš garsiausių pasaulio teatrų su lietuvišku akcentu. Penktadieniais laidoje analizuosime po vieną operos ariją. Pirmoji – Erikos arija iš Samuel Barber operos „Vanessa“.

Reaguodamas į Korona viruso sukeltą pandemiją Lietuvoje, medijų menininkas ir medijų kultūros tyrinėtojas Remigijus Venckus sukūrė ekslibrisų seriją, pavadindamas ją „Karantino kronikos“. Kūriniuose į visumą jungiami ekslibrisai, informacinė grafika ir dienoraščių tekstai.

Gruodžio 13 d. sopranas Vida Miknevičiūtė debiutuos Richardo Wagnerio operos „Lohengrinas“ premjeroje Berlyno valstybinėje operoje. Lietuvių solistė pirmą kartą atliks Elzos vaidmenį.

Vakar (gruodžio 10 d.) Kijeve prasidėjo lietuviško kino dienos Ukrainoje. Iki gruodžio 13 d. žiūrovams bus parodyti penki įvairaus žanro lietuviški filmai: nuo šiuolaikinės dokumentikos iki kino klasikos.

Ved. Ugnė Kačkauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.