Pakeliui su klasika. Edgaras Montvidas: menininko gyvenimas – tarsi banguota jūra.

Pakeliui su klasika

2020.12.10 16:05

Pakeliui su klasika. Edgaras Montvidas: menininko gyvenimas – tarsi banguota jūra.

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Tenoras Edgaras Montvidas, dainuojantis prestižinėse operos teatrų scenose, dabar kuria Alfredo vaidmenį G. Verdi operoje „Traviata“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Tiesa, kada įvyks premjera – nežinia, nežinia ir tai, kada scenos menas bus pasiekiamas žiūrovams.Tačiau optimizmo nestokojantis vienas garsiausių mūsų operos solistų yra kupinas kūrybinių sumanymų, gyvenimo džiaugsmo ir meilės menui, kad ir kokia nenuspėjama ir audringa menininkui toji „Jūra“ bebūtų. Edgaras Montvidas – apie atradimų ir netikėtumų kupiną dainininko gyvenimą rubrikoje „Be kaukių“.

Tęsiame pasakojimų ciklą „Lietuvos teatrui – 100“. Dar vienas nematomas veikėjas, kuriantis emocinį naratyvą, gilinantis autentišką teatro patirtį – muzika. Lietuvos teatras garsėja ne tik unikalia teatrine kalba, puikiais režisieriais, bet ir reiškiniu tapusiais teatro kompozitoriais, kurių darbai taip pat formavo mūsų teatro istoriją. Rasos Murauskaitės pokalbis su teatrologe Daiva Šabasevičiene.

Dainininkė Ugnė Bakanauskaitė, garsėjanti tuo, kad keliaudama po pasaulį vietoje suvenyrų artimiesiems ir draugams parveža kūrinį aplankytos šalies kalba, ką tik sukūrė dar vieną dainą, regis, puikiai tinkančią šiam laikotarpiui – „Jei telpa sapnuose“. Pokalbis su dainininke.

LRT KLASIKA prisijungia prie tarptautinės BBC Radio 3 iniciatyvos, skirtos Žmogaus teisių dienos minėjimui – gruodžio 10 dieną, 21.30 val., kartu su 35-iomis radijo stotimis visame pasaulyje, transliuos Maxo Richterio kūrinį „Voices“, kurį atliks pats Maxas Richteris ir jo ansamblis. Apie tai Jolantos Kryževičienės pokalbis su muzikologe prof. Rūta Stanevičiūte – Kelmckiene.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Gabija Narušytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.