Homo cultus. Iš balkono. Visuotinė žmogaus teisių deklaracija

Homo cultus. Iš balkono

2020.12.10 15:05

Homo cultus. Iš balkono. Visuotinė žmogaus teisių deklaracija

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šiandien minime Tarptautinę Žmogaus teisių dieną. 1948 m. gruodžio 10 d. Paryžiuje, Jungtinių tautų organizacijos Generalinėje Asamblėjoje buvo priimta Visuotinė žmogaus teisių deklaracija. Deklaracijos ruošimo komitetui vadovavo Eleanora Roosevelt.

Deklaracija kviečia valstybes laikytis žmogaus teisių ir laisvių (teisės į gyvenimą, laisvę, asmens neliečiamybę), pilietinių ir politinių teisių ir laisvių (santuokos, prieglobsčio teisės, įsitikinimų laisvės, taikių susirinkimų ir asociacijų laisvės), socialinių ir ekonominių teisių (teisės į darbą ir vienodą atlyginimą už vienodą darbą, teisės į poilsį ir socialinį aprūpinimą, teisės sudaryti profsąjungas).

Atrodo, niekas neabejoja, kad pagarba žmogaus teisėms ir jų užtikrinimas yra visuomenės pamatas. Tačiau net ir demokratinėse šalyse vis dar reikia tai įrodinėti. Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje kalbamės su politine bei visuomenės veikėja, aktyviste profesore habil. dr. Marija Aušrine Pavilioniene ir Lietuvos žmogaus teisių centro direktore, teisės ir advokacijos eksperte, aktyviste Birute Sabatauskaite.

Ved. Laima Kreivytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Iš balkono kalba revoliucionieriai ir diktatoriai, į miestą ir pasaulį kreipiasi popiežius, pozuoja garsenybės. O po balkonu stovi žmonės: plojantys ir švilpiantys, užsidegę ar prislėgti, suburti bendro tikslo ar suvaryti prievarta. Kieno balsas girdimas? Ar galimas daugiabalsis pasakojimas? Laidoje kalbėsime apie kintančias viešos ir privačios erdvės ribas, manifestus ir deklaracijas, žvilgsnį iš viršaus ir apačios. Apie meną, politiką ir feminizmą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Iš balkono

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.