Panorama. Lietuvoje – dar vienas COVID-19 atvejų rekordas, šalia prekybos centrų – laisvos vietos paieškos automobiliui

Koroanviruso atvejų per parą antirekordas – 3128. Dėl pandemijos valdymo susikibo premjerai – paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė kreipėsi į laikinąjį premjerą Saulių Skvernelį, prašydama jo vykdyti duotą priesaiką tarnauti žmonių gerovei ir jau šiandien Vyriausybės posėdyje griežtinti karantiną taip, kaip siūlo ekspertai. Laikinasis premjeras įpėdinės raginimą ignoravo ir sako, kad tai viešųjų ryšių akcija.

Prekybininkai sako, Vyriausybės nurodymas iki penktadalio sumažinti vietų automobilių aikštelėse skaičių tapo galvos skausmu. Ne visi spėjo aikšteles paruošti.

Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nusikaltimų žmoniškumui pagal Baltarusijos piliečio Maksimo Chorošino skundą. Šiuo metu Lietuvoje gyvenantis Baltarusijos pilietis į prokuratūrą kreipėsi lapkričio 30 dieną dėl smurto, kurį jis nurodė patyręs spalį Baltarusijos sostinėje Minske.

Jungtinės Karalystės ateitį nutraukus ryšius su Europos Sąjunga lems premjero Boriso Johnsono ir Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen vakarienė Briuselyje.

Nuo šiandien vyresniųjų klasių mokiniai mokosi tik per nuotolį, nerekomenduojama vesti vaikų į darželius.

Ir Europoje, ir Jungtinėse Valstijose, laukiant vakcinos nuo koronaviruso – vis niūresni skaičiai.

Pavasarį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kalbėjo, kad Lietuva norėtų turėti ne mažiau kaip 1400 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų. Tuo metu jų esą buvo 900. Tačiau LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad nuo tada Sveikatos apsaugos ministerija įsigijo beveik perpus mažiau šios įrangos nei planavo. Be to, dalis nupirktų aparatų Lietuvos iki šiol nepasiekė, o už nepristatytus pinigai grąžinti tik po mėnesio.

Darbą baigianti septynioliktoji Vyriausybė šiandien rinkosi į paskutinį posėdį. Darbą baigiantis premjeras, ketverius metus Vyriausybei vadovavęs Saulius Skvernelis sako, kad pavyko įgyvendinti 90 procentų kadencijos pradžioje patvirtintos Vyriausybės programos. Tačiau anot ir verslo, ir darbuotojų atstovų, nors ši Vyriausybė turėjo ir nemažai stipriųjų pusių, pavyko toli gražu ne viskas.

Valdantieji imasi dekriminalizuoti nedidelio narkotinių medžiagų kiekio turėjimą, vartojimą ir dalijimąsi. Laisvės partija siūlo atsisakyti baudžiamosios atsakomybės, ir įkliuvusiems, pavyzdžiui, su „suktine“ – skirti 100 eurų baudą, jei reikia, ir priverstinį gydymą.

Išrinktasis Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas pristatė savo kandidatą vadovauti Pentagonui, pirmąjį istorijoje juodaodį.

Po sunkios ligos mirė kompozitorė, pedagogė Genovaitė Vanagaitė. Jai buvo 86-šešeri. Baigusi kompoziciją pas Julių Juzeliūną, kompozitorė daugiausia kūrė vokalinę muziką. Ypač daug dėmesio ji skyrė vaikams, sukūrė jiems operų, dainų, instrumentinių pjesių.

Puikiai visiems, ypač mažiesiems skaitytojams, žinoma dailininkė Sigutė Ach jau keliolika metų įsitvirtinusi knygų vaikams iliustracijų srityje. Dailininkės dabartinė veikla apima daug, taip pat ji nepamiršta ir veiklos, nuo kurios pradėjo savo kūrybinį kelią – nuo paties mažiausio formato šventinių atvirukų kūrimo.

Norvegijoje – tradicinis kalėdinis rekordas, kvepiantis Kalėdomis. Miestelis iš imbierinių namelių Bergene kasmet plečiasi. Šįmet net ir pandemija nesutrukdė tūkstančiams savanorių sunešti ir sustatyti tradicinį miestelį, išdygstantį prieš Kalėdas jau trisdešimt metų.

Ved. Eglė Bučelytė.

Daugiau