Sveikata. Šalyje stojant planinėms paslaugoms kas atsakys už pacientams laiku nesuteiktą gydymą?

Sveikata

2020.12.09 16:30

Sveikata. Šalyje stojant planinėms paslaugoms kas atsakys už pacientams laiku nesuteiktą gydymą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Dar pirmosios koronaviruso bangos Lietuvoje metu pasipylė pacientų skundai dėl laiku negaunamų sveikatos priežiūros paslaugų. Piktintasi, kad pavyzdžiui, pas kardiologą eilė nutįsusi pusmečiui, pas nefrologinių ligų specialistą greičiausiai galima patekti po kelių mėnesių. Nuo vasaros, kada buvo žeriami skundai, situacija tik blogėjo ir eilės pas specialistus tik dar labiau ištįso. Drastiškai šoktelėjo ir Lietuvos gyventojų mirtingumo rodiklis – dėl kitų priežasčių, nesusijusių su COVID-19, mirė 3 tūkst. daugiau gyventojų nei pernai per tą patį laikotarpį. Ekspertai mano kad tai yra būtent laiku negautų paslaugų pasekmė.

Su kokiais iššūkiais šiandien susiduria onkologiniai pacientai? Kiek situaciją pajėgios valdyti gydymo įstaigos? Kokios mūsų, pacientų, teisės pandemijos akivaizdoje reikalauti žalos atlyginimo dėl laiku negauto gydymo?

Laidos svečiai: onkologinius pacientus vienijančios asociacijos POLA direktorė Neringa Čiakienė, Vilniaus Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius ir medicinos bei farmacijos teisės ekspertas Andrejus Rudanovas.

Ved. Laura Adomavičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Medicinos profesionalų patarimai ir sveikatos naujovės – sveikos gyvensenos. Laida transliuojama trečiadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Sveikata

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.