Pakeliui su klasika. Pianisto Roko Zubovo kelionės nuo fortepijono klaviatūros į kalnų viršūnes

Pakeliui su klasika

2020.12.08 16:05

Pakeliui su klasika. Pianisto Roko Zubovo kelionės nuo fortepijono klaviatūros į kalnų viršūnes

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Dėl pandemijos koncertų salės nesulauks publikos šurmulio ir šventiniu laikotarpiu, tačiau „Religinės muzikos centro“ drauge su „Kristupo festivaliu“ rengiamas festivalis „Betliejaus žvaigždė“ įvyks – sakralinės muzikos koncertai persikelia į skaitmeninę erdvę. Savo ruožtu mažųjų laukia ir šviežiai nufilmuota pasaka „Sniego karalienė“. Apie visą tai pasakoja Kristupo festivalio vadovė Jurgita Murauskienė.

Ievos Buinevičiūtės pasakojimas apie kelių ryškiausių animacinių ilgametražių filmų suaugusiems muziką.

Sukurtas sunkmečio sąlygomis, Valstybės teatras buvo ypač svarbi šalies gyvenimo dalis – jauna valstybė siekė įsitvirtinti būtent per operą. Pasak muzikologės, operos kritikės Jūratės Katinaitės, operos teatras buvo susijęs su galia, įsiteisinimu ir valstybingumo idėja. Gerūtos Griniūtės pasakojimas.

Pianisto, M. K. Čiurlionio namų vadovo Roko Zubovo gyvenime ypatingą vietą užima jo prosenelio, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio asmenybė. Tačiau pokalbis „Be kaukių“ – ne tik apie ypatingą giminystę ir pastangas saugoti Čiurlionio atminimą, bet ir darnų R. Zubovo ir jo žmonos Sonatos Zubovienės fortepijoninį duetą, patirtis filmuojantis kine ir kvapą gniaužiančias kalnų viršūnes.

Ved. Marius Eidukonis ir Rasa Murauskaitė

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.