Ryto garsai. Griežtinami karantino reikalavimai

Ryto garsai

2020.12.09 06:30

Ryto garsai. Griežtinami karantino reikalavimai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Opozicija neskuba tvirtinti Vyriausybės programos. Valdantieji siekė, kad programa būtų priimta ir ministrai prisiektų jau ketvirtadienį. Opozicinės frakcijos siūlė skirti daugiau laiko susitikimams su ministrais ir už programą balsuoti ateinantį antradienį. Vis tik buvo rastas vakar kompromisas – Programą planuojama tvirtinti nenumatytame posėdyje šį penktadienį.

Lietuvoje nuo šiandien griežtinamas karantinas. Mokyklose įvedamas nuotolinis ugdymas, kitą savaitę pradinukai bus išleisti atostogų iki sausio 3-osios. Rekomenduojama, kad darželius lankytų tik tie vaikai, kurių tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu.

Pavasarį paskelbus ekstremalią situaciją dėl Covid, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kalbėjo, jog Lietuva norėtų turėti ne mažiau kaip 1400 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų. Tačiau LRT Tyrimų skyriaus surinkti duomenys rodo, kad Sveikatos apsaugos ministerija įrangos įsigijo beveik dvigubai mažiau nei planavo. Be to, dalis nupirktų aparatų Lietuvos iki šiol nepasiekė, už kitus, taip ir nepristatytus, pinigų grąžinimo laukta mėnesį.

Lietuvoje nuo šiandien griežtinamas karantinas. Ribojami žmonių sraUtai parduotuvėse, visi mokiniai mokysis nuotoliniu būdu. Nuo šiol parduotuvės turi užtikrinti kelis kartus didesnį plotą vienam klientui, stovėjimo aikštelės prie prekybos centrų gali būti užpildytos ne daugiau nei penktadaliu. Mokyklose įvedamas nuotolinis ugdymas, kitą savaitę pradinukai bus išleisti atostogų iki sausio 3-osios. Rekomenduojama, kad darželius lankytų tik tie vaikai, kurių tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu. Asmeninėse šventėse gali dalyvauti iki 10-ies žmonių, draudžiami didesni nei dviejų šeimų susibūrimai.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.