Ryto allegro. Repeticijų nestabdantys teatrai – kitaip įgyvendinamos tarptautinės partnerystės ir į komandą įsisukusio COVID-19 įveikimas

Ryto allegro

2020.12.09 07:05

Ryto allegro. Repeticijų nestabdantys teatrai – kitaip įgyvendinamos tarptautinės partnerystės ir į komandą įsisukusio COVID-19 įveikimas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūros puslapių dienos spaudoje apžvalga.

LRT KLASIKOS laidos „Įgarsintas vaizdas“ autorė Ieva Buinevičiūtė pasakoja apie Maxo Richterio muziką animuotai Ari Folmano dokumentikai „Valsas su Baširu“, kurioje nagrinėjamos žmogaus teisių, kultūrinės atminties, traumos temos.

Rubrika „Kalbos rytas“ – apie žodelių „iš tiesų“, „vadinasi“, „ta prasme“, „iš tikrųjų“ ir kt. vartojimą lietuvių kalboje, angliškus jų atitikmenis ir įterpimą į tekstus senuosiuose raštuose kalbos kultūros redaktorė Lina Smolskienė kalbasi su Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Anglų filologijos katedros docente Anna Ruskan.

Karantinas pristabdė jau keletą metų veikusią Lietuvos kultūros instituto vykdomą Vizitų programą, pagal kurią tarptautiniai kultūros ekspertai iš įvairių pasaulio šalių vyksta į Lietuvą tam, kad čia susipažintų su profesionalaus meno scena ir kviestų menininkus partnerystei. Tačiau institutas „fizinius“ vizitus modifikavo į skaitmeninę įvairių meno sričių pristatymų seriją. Jas apžvelgia ir naujausią – vizualiųjų menų vitriną – pristato Lietuvos kultūros instituto Programų ir projektų skyriaus vadovė Rūta Nanartavičiūtė ir Šiuolaikinio meno centro kuratorė Ūla Tornau.

Pandemija teatrų duris užvėrė žiūrovams, tačiau kūrybinio proceso viduje nesustabdė. Kaip tokiu nepalankiu metu įgyvendinti tarptautines partnerystes, ruoštis premjeroms ir neatsisakyti planų, kai komandos nariui nustatoma COVID-19? Apie šiuo metu teatrų užkulisiuose kasdien kylančius ir kūrybiškai malšinamus iššūkius bei pastangas tęsti veiklą – pokalbis su režisieriais Antanu Obcarsku, Egle Švedkauskaite ir Klaipėdos jaunimo teatro direktoriumi Tomu Jankausku.

Pasakojimų apie Lietuvos žydus ciklas „Atminties akmenys“ – kalbininkas Maksas Vainrachas.

Kokią Europos Sąjungą įkūnija E. Macronas ir A. Merkel? Apie kokią ES po 20 metų galime pasvajoti? Donato Puslio pokalbis su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi.

Teatro ir kino kritikė Laura Šimkutė apžvelgia Scott Frank ir Allan Scott miniserialą „Valdovės gambitas“.

Ved. Indrė Kaminckaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.