Ryto allegro. Paskelbti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai

Ryto allegro

2020.12.08 07:05

Ryto allegro. Paskelbti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Naujausio žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ numerio apžvalga

Domanto Razausko muzikinėse naujienose: naujas švedo saksofonininko avangardisto Matso Gustafssono grupės „The End“ darbas ir rinkinys, skirtas moterų vaidmeniui klasikinės muzikos kontekstuose.

Paskelbti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai. Apie įvertintuosius mintimis dalijasi komisijos nariai Audrius Stonys, Jūratė Katinaitė, Jūratė Sprindytė, Audrius Ambrasas, Ramunė Marcinkevičiūtė ir Jūratė Tutlytė.

Kiekvienais metais netyla diskusijos dėl kultūros projektų finansavimo. Paraiškų teikėjams ir kūrėjams vis kyla klausimų dėl ekspertų kompetencijų, sprendimų objektyvumo, vertinimo kriterijų. Iš vertintojų kai kada pasigirsta kritika dėl teikiamų projektų parengimo kokybės – ne iki galo išvystytos idėjos ar silpnas jų pagrindimas, konteksto trūkumas, „išpūstos“ sąmatos. Kultūros vadybininkų asociacija kviečia į kultūros projektinio finansavimo procesą pažvelgti iš įvairių perspektyvų ir pristato eksperimentą „Geriausia paraiška“.

Sukurtas sunkmečio sąlygomis, Valstybės teatras buvo ypač svarbi šalies gyvenimo dalis – jauna valstybė siekė įsitvirtinti būtent per operą. Pasak muzikologės, operos kritikės Jūratės Katinaitės, operos teatras buvo susijęs su galia, įsiteisinimu ir valstybingumo idėja.

Lietuvoje yra 4 profesionalūs kaskadininkai, kuriuos kviečiasi viso pasaulio filmų kūrėjai. Pokalbis su 25 metus kaskadininku bei kaskadininkų koordinatoriumi dirbančiu Tomu Ereminu apie šios – gana egzotiškos – profesijos ypatumus.

„Klasikos koncertų salių“ apžvalga.

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.