Homo cultus. Žmogus ir miestas. Žmogiškas mastelis: kaip įsižiūrėti į miesto gyvenimą?

Homo cultus. Žmogus ir miestas. Žmogiškas mastelis: kaip įsižiūrėti į miesto gyvenimą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Visuomenininkė ir miesto aktyvistė Jane Jacobs buvo viena ryškiausių kovotojų už miesto planavimo demokratizavimą, jo principinę orientaciją į gyventojus; ji gynė nedidelės istorinės kaimynijos gyvenimo savitumą, gyventojų teisę į savo miestą. Savo kaip aktyvistės patirtį jį apibendrino knygoje „Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas” (1961), kuri prisidėjo prie mąstymo apie miestus ir miestų projektavimo praktikos pokyčių. Orientavimasis į žmogišką mastelį ir pėsčiųjų patyrimą, urbanistinę ir socialinę įvairovę – tai tik dalis jos suformuluotų principų, kurie daro įtaką šiuolaikiniam miestų planavimui.

Šiemet leidykla „Lapas” išleido Jane Jacobs knygą „Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas” (iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė), ir tai tapo proga apžvelgti jos idėjas ir jų aktualumą šiuolaikiniams miestams. Šios laidos sveičiai: architektas, architektūros tyrėjas, leidimo „Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas”, redaktorius Martynas Mankus, architektė, leidyklos „Lapas” „Architekstų” serijos redaktorė Aistė Galaunytė ir sociologas Tadas Šarūnas.

Laidos vedėja miesto antropologė Jekaterina Lavrinec

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Išlavintas, kultūringas, sąmoningas ir analitiškas žmogus – visos šios sąvokos telpa į laidos “Homo cultus” pavadinimo reikšmę. Laidos centre - žmogus ir miestas, kaip abu veikia vienas kito tapatybę, kaip keisčiasi ir transformuojasi šiais laikais? Laida transliuojama pirmadieniais 15:05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Žmogus ir miestas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.