Labas rytas, Lietuva I d. Kalėdos – gerumo metas: pandemijos akivaizdoje žmonės atidžiau skiria savo aukas

Sumanius išmokti žongliruoti ugnimi, gali tekti apsišarvuoti kantrybe. Pirmiausia rankos turi įgusti valdyti paprastus įrankius, kuriuos tik po kurio laiko bus galima papuošti ugnimi. Apie šį pomėgį ir pasiruošimą jam – reportaže.

Kaip ir kievieną pirmadienį, raginame rytą pradėti sveikai – šįkart pratimus sąnariams ir krūtininei stuburo daliai pristato Alanas Dzeranovas.

Jau beveik dvidešimt metų Rokiškis išsiskiria unikalia tradicija, kurią pasufleravo žymus italų menininkas Angelo Frosio. Čia, Rokiškio krašto muziejuje, prieš Kalėdas rengiamos prakartėlių parodos, kuriose dalyvauja ir profesionalai, ir vaikai. Per tiek metų sukaupta prakartėlių kolekcija, tokia vienintelė Lietuvoje.

1550 metais gruodžio 7 dieną Lenkijoje karūnuota Barbora Radvilaitė. Jos ir jos vyro istorija vadinama žymiausia Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje. Didikė, Goštautų valdų paveldėtoja Barbora Radvilaitė antrąja Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto žmona tapo 1547 m. Susituokė jie slapta, mat vedyboms priešinosi Lenkijos didikai, taip pat ir kunigaikščio motina Bona Sforca. Žygimantas Augustas atkakliai siekė vedybų pripažinimo ir Barboros karūnavimo Lenkijos karaliene. Jiems tai pavyko ir Barbora buvo karūnuota Vavelio katedroje 1550 m. gruodžio 7 d. Manoma, kad tuo metu ji jau sirgo, po penkių mėnesių mirė.

Mirus artimiesiems palikimu lieka ne tik turtas, bet ir skolos, apie kurias galite būti negirdėję. Kaip saugiai priimti palikimą, kad nereikėtų atiduoti daugiau pinigų nei gaunate, kalbamės su advokatu Karoliu Rugiu.

Artėjant Kalėdoms, gerumas išauga – pastebima, kad didžioji dalis aukų, gaunamų per metus, yra suaukojama per gruodžio mėnesį. Kaip pandemija veikia aukojimą įvairioms organizacijoms, klausiame LRT žurnalistės Jurgitos Čeponytės.

„Kalėdos karantine“. VII serija – apie tai, kad pas Kalėdų senelį dingo elektra! Kalėdų Senelio namelyje išaušo septinta žiemos diena. Senelio namelyje dingsta elektra. Su kokiais iššūkiais susidurs Elfai bandydami išspręsti šią problemą ir kas atskubės jiems į pagalbą, žiūrėkite tik septintoje serijoje.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau