Laikas kultūrai. Architektas Andrius Ropolas: gyventi užmiestyje ir dirbti centre – dar vis dažna lietuvio svajonė

Laikas kultūrai

2020.12.06 10:05

Laikas kultūrai. Architektas Andrius Ropolas: gyventi užmiestyje ir dirbti centre – dar vis dažna lietuvio svajonė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Ar muzikos kūriniuose mes galime rasti visuomenės pokyčius ar įvykius atspindinčių ženklų? Ar muzika gali būti rezistencijoje? “Muzika ne tik pasako, kokia visuomenės būklė, bet ir įgarsina pasaulius, kurie dar tik bus”,- sako muzikologė Rūta Stanevičiūtė-Kelmickienė. Gruodžio 10-ą, Pasaulinės žmogaus teisių dienos proga LRT Klasika kartu su 35 pasaulio radijo stotimis transliuos Maxo Richterio kūrinį “Voices”.

Kino centras Skalvija parengė dovaną žiūrovams – nepaprastą Advento kalendorių, kur kiekvieną dieną galima pažiūrėti vis naują filmą. “Internetinis filmų žiūrėjimas kuklus, bet morališkai mums labai svarbus, nes kitaip kiltų klausimas – kam mes iš viso reikalingi”,- sako centro direktorė Vilma Levickaitė.

Paviljono knygų savaitgalyje buvo pristatyta pirmą kartą lietuvių kalba išleista Jane Jacobs knyga „Didžiųjų Amerikos miestų mirtis ir gyvenimas“. Nors knyga apie žmogui patogų miestą, kuriame galima vaikščioti, o ne tik važiuoti automobiliu, parašyta prieš 60 metų, iki Lietuvos kai kurios tiesos taip ir neatėjo. Taip sako knygos pristatymo moderatorius, architektas Andrius Ropolas.

Ved. Jolanta Kryževičienė

logo

Paskutinę savaitės dieną atsigręžiame į besibaigiančią savaitę, akcentuodami ne įvykių kroniką, o ieškodami gilesnio požiūrio, kalbėdami apie įvykius ir naujus reiškinius, atskleisdami asmenybes, kurioms prabėgusi savaitė yra svarbi. Kalbame tiek apie meno įvykius (ir ne tik didžiuosiuose miestuose), tiek apie platesnes kultūros temas. Laida transliuojama sekmadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Laikas kultūrai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.