Kultūros savaitė. Filosofas Algis Mickūnas, dzūkodelikas Rokas Kašėta ir filmas „Omarų sriuba“

Kultūros savaitė

2020.12.05 09:05

Kultūros savaitė. Filosofas Algis Mickūnas, dzūkodelikas Rokas Kašėta ir filmas „Omarų sriuba“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kuratorė Vaida Stepanovaitė su kolegomis „Vakarinėje mokykloje“ kalbasi apie darbą ir kelia klausimus, kokiomis aplinkybėmis kultūros sektoriaus darbuotojai gali jaustis profesiškai saugūs. Domisi Kotryna Lingienė.

Ispanų dokumentinis filmas apie kavinukę Islandijoje „Omarų sriuba“ renka apdovanojimus tarptautiniuose kino festivaliuose. Ugnė Kačkauskaitė kalbasi su filmo bendraautoriais Arūnu Mateliu ir Gintaru Sodeika.

Muzikantas Rokas Kašėta sako, kad prasmingiausių dalykų esame pratę ieškoti kur nors toli. Po ilgų kelionių po pasaulį dzūkodelikas Rokas grįžo į Lietuvą ir dabar dainuoja dzūkiškai.

Mato Šiupšinsko komentaras apie architektūros kritiką (kartojimas).

Pasaulyje: paslaptingi metaliniai monolitai 3 skirtingose vietose, uolų piešiniai Amazonės džiunglėse, Kubos menininkų kova dėl žodžio laisvės, Tate muziejai kuria išlikimo planus.

Filosofas Algis Mickūnas sako, kad dabar pasaulyje tiesos ieško ne filosofija, o mokslas. Ohajaus universiteto profesorius kelia klausimą apie mokslo ribotumą – jo manymu, dirbtinis intelektas niekada negalės filosofuoti klasikine prasme.

Ved. Juta Liutkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.