Pakeliui su klasika. Humanitarinių mokslų daktarė Asta Skujytė-Razmienė: ką apie užkrečiamąsias ligas mums pasakoja tautosaka?

Pakeliui su klasika

2020.12.03 16:05

Pakeliui su klasika. Humanitarinių mokslų daktarė Asta Skujytė-Razmienė: ką apie užkrečiamąsias ligas mums pasakoja tautosaka?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Prieš keletą dienų paskelbta, kad sopranas Vida Miknevičiūtė Richardo Wagnerio operos „Lohengrinas“ premjeroje Berlyno valstybinėje operoje keičia Sonyą Yonchevą. Lietuvių solistė pirmą kartą atliks Elzos vaidmenį. Pokalbis su V. Miknevičiūte apie netikėtą kūrybinį iššūkį.

Po renovacijos bibliotekos nebūtinai iš knygų saugyklų virsta bendruomenę telkiančia erdve. Su tokia dilema susidūrusi Molėtų biblioteka kreipėsi į Architektūros kokybės vystymo asociaciją. Jutos Liutkevičiūtės pasakojimas.

LRT KLASIKA tęsia pokalbių ciklą, skirtą Lietuvos teatro 100 metų jubiliejui. Šįkart apie teatro pedagogus pasakoja Indrė Kaminckaitė.

Humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja Asta Skujytė-Razmienė, rinkdamasi savo disertacijai temą apie užkrečiamųjų ligų sampratą lietuvių folklore, turbūt negalvojo, kad ji gali tapti tokia aktuali. Pokalbis „Be kaukių“ – apie tai, kokie kovos su negandomis receptai slypi tautosakoje, iš kur kyla jos pačios domėjimasis praeitimi ir kiek skirtingų muzikinių stilių ji sutalpina savo grojaraštyje.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Rasa Murauskaitė

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.