Laba diena, Lietuva. Kada turėsime naująją Vyriausybę?

Tebesitęsiant tarpuvaldžiui, vis labiau tirpsta atsakomybių ribos. Kadenciją baigianti Vyriausybė nesiima sprendimų, o naujoji – negali. Laikas tiksi, biudžetas vis dar nepatvirtintas. Tačiau tai – ne pati didžiausia problema: koronaviruso skaičiai neslopsta. Apie susidariusią situaciją po Seimo rinkimų LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinama Vilniaus politikos analizės instituto direktorė Virginija Būdienė.

Buvęs Prancūzijos prezidentas Valery Giscard`as d`Estaing`as, iškilus Europos integracijos šalininkas, vedęs savo šalį į naują šiuolaikinę erą, trečiadienį mirė nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, būdamas 94 metų, pranešė jo šeima. Apie d`Estaing`o indelį Europos politikoje LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – politologės Margaritos Šešelgytės komentaras.

Dėl pandemijos paskelbus karantiną, išpopuliarėjus elektroninei prekybai savo metodus keičia ir sukčiai. Apgavystes telefonu keičia sukčiavimai internetinėje erdvėje. Šiemet policijos pareigūnai jau pradėjo per du tūkstančius tyrimų. Kokius metodus taiko sukčiai ir kaip neapsigauti prie kompiuterio ekrano renkantis kalėdines dovanas, domėjosi LRT reporterė Kristina Karlonė.

Policija Briuselyje nutraukė vakarėlį, kurį belgų žiniasklaida vadina „orgija“ – jame aptikti 25 nuogi vyrai, turėję narkotikų, sulaikyti keli diplomatai ir pabėgti mėginęs konservatyvus vengrų europarlamentaras Joszefas Szajeris. Dalis vengrų žiniasklaidos minėjo tik formalius kaltinimus pažeidus karantiną ar narkotikus, kurie rasti pas politiką, tačiau Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas galiausiai pasmerkė vieno savo partijos įkūrėjų poelgį. Apie šį atvejį ir jo pasekmes – LRT reporterio Vykinto Pugačiausko komentaras.

Viena populiariausių krypčių žiemą iki pandemijos buvo Ispanijai priklausančios Kanarų salos. Kaip gyvenimas salose vyksta šiandien? Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinamas ten gyvenantis menininkas Algis Kriščiūnas.

Dėl karantino daugumai verslų teko susiveržti diržus ir pergalvoti savo finansavimo šaltinius, o socialiniams verslams dar ir rūpintis, kad įdėtos pastangos keisti visuomenės požiūrį bei rūpintis socialiai pažeidžiamų grupių žmonėmis – nenueitų perniek. Kai kurie per suvaržymus pastebėjo naujų galimybių, apie kurias plačiau – reportaže.

„Kauno vaikas“ grįžo į laikinąją sostinę – ketvirtadienį po pietų Kauno oro uoste nusileido lėktuvas su „Barcelona“ komanda, kuriai nuo šio sezono vadovauja Kauno „Žalgirio“ stebukladarys Šarūnas Jasikevičius. Pirmą kartą į Kauną po išvykimo į Barseloną grįžtantis specialistas penktadienį vakare „Žalgirio“ arenoje stos į kovą su dabar Martino Schillerio vadovaujamais žalgiriečiais, kurie sieks nutraukti penkių pralaimėjimų seriją.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau