Laba diena, Lietuva. Metai nuo pandemijos pradžios: kodėl Kinija fiksuoja vos kelioliką atvejų per parą, kai Europa – tūkstančiais?

Pirmadienį jau bus lygiai mėnuo, kai Lietuvoje paskelbtas karantinas, tačiau naujų COVID-19 atvejų statistika vis dar neramina. Per parą vėl fiksuotas naujas rekordinis mirčių skaičius – 28. Šalyje tarpuvaldis ir kol prezidentas ir naujoji premjerė derina ministrų kabineto sudėtį, kadenciją baigianti Vyriausybė bando kontroliuoti viruso plitimą skelbdama vis naujus ribojimus. Vienas tokių – uždrausti arba neskelbti akcijų ir išpardavimų parduotuvėse. Ar tai gali sumažinti pirkėjų srautus ir sumažinti naujų atvejų plitimą – pasakoja Lietuvos marketingo asociacijos valdybos pirmininkas Linas Šiautkulis ir marketingo bei komunikacijos strategas Mindaugas Lapinskas.

Po šešias savaites trukusio karantino Airijoje vėl atidaromos parduotuvės, aludės, sporto klubai, vėl bus galima lankytis galerijose, bažnyčiose. Apie tai, kaip sekėsi išgyventi karantiną pasakoja Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Arūnas Teišerskis.

Kardiologai perspėja, kad karantino metu ypatingą prevenciją reikėtų skirti sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis. Su jomis taip pat siejamas ir išaugęs mirtingumas. Higienos institutui laikinasis sveikatos ministras yra pavedęs išsaiškinti, kokia medicinos pagalba buvo teikiama ir tuomet spręs dėl tolimesnių priemonių. Apie tai, kur gali slypėti išaugusio mirtingumo priežastys pasakoja VUL Santaros klinikų gydytojas kardiologas Justas Simonavičius.

Po savaitės pertraukos ketvirtadienį Seimas vėl grįžta į posėdžių salę. Prieš tai – politikai vėl darosi koronaviruso testus. Kokių dar priemonių imamasi ir kada Seimas galėtų pereiti prie nuotolinio darbo, domėjosi reporterė Aistė Valiauskaitė.

Metai ir viena diena nuo tos akimirkos kai Kinijos Uhano mieste pirmajam žinomam pacientui pasireiškė COVID-19 ligos simptomai. Šiandien Kinijoje gyvenimas yra labai panašus, koks buvo iki pandemijos pradžios. Šalyje fiksuojama apie kelioliką atvejų per parą, kai tuo tarpu Europos šalyse – tūkstančiais. Kinija vis dar yra užvėrusi sienas ir nepriima ne tik turistų, bet ir darbo vizas turinčių žmonių ar net pačių Kinijos piliečių, jeigu nėra būtinybės lankytis šalyje. Apie padėtį Kinijoje pasakoja Šanchajuje gyvenantis architektas Mindaugas Skrupskelis.

Jungtinė Karalystė – pirmoji, kuri leido įtvirtinti vakciną nuo pandeminio koronaviruso. Nuo kitos savaitės preparatas jau bus prieinamas visiems, nors pirmieji bus skiepijami globos namų ir sveikatos sistemos darbuotojai. Plačiau apie tai pasakoja užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Daugiausiai koronaviruso atvejų Lietuvoje fiksuojama Kėdainiuose, tad mieste imtasi įvairių saugumo priemonių. Ugdymo procesas vyksta tik nuotoliniu būdu, taip pat griežčiau stebimi ir gyventojai, prašoma savanorių ir medikų pagalbos. Apie situaciją Kėdainiuose domėjosi reporterė Kristina Karlonė.

Ved. Rasa Tapinienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau