Pakeliui su klasika. Aušra Martišiūtė-Linartienė: Lietuvos dramaturgai nuo pat pradžių keitė stereotipus ir ieškojo naujos kalbos

Pakeliui su klasika

2020.12.01 16:05

Pakeliui su klasika. Aušra Martišiūtė-Linartienė: Lietuvos dramaturgai nuo pat pradžių keitė stereotipus ir ieškojo naujos kalbos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Pirmąją žiemos dieną Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ kviečia kartu keltis į Kintus ir tiesiogiai internetu stebėti filmu virtusią programą „Miške. Garso ekologija“. Tai pamario ir Čiurlionio įkvėpta šiuolaikinės muzikos programa.

Vienuolikto mėnesio 11-ą dieną nuo 11 valandos 11 minučių Lietuvos galerija „Contour Art Gallery“ pasirodė didžiausiame pasaulyje meno portale ARTSY. Ar tikrai skaičius 1 yra toks sėkmingas, ką ši galerija veikia Lietuvoje – apie tai pakalbėsime su galerijos įkūrėja ir vadove Vilma Mačianskaite.

Šiais metais minime Lietuvos teatro 100-metį. Prisiminsime dramaturgijos istoriją, kiek įdomių ir talentingų rašytojų dirbo su teatru, kaip keitėsi temos, publikos lūkesčiai: nuo tautiškumo ugdymo, sovietmečio ezopo kalbos iki šiandieninių eksperimentų. Literatūros istorikė, huanitarinių mokslų daktarė Aušra Martišiūtė-Linartienė.

Igno Gudelevičiaus pokalbis su ilgamete Vilniaus Čiurlionio menų mokyklos pedagoge, vadovėlių autore Birute Spižauskaite-Minkevičiene, kuri visai neseniai šventė 90 metų jubiliejų.

Ved. Gabija Narušytė ir Jolanta Kryževičienė

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.