Panorama. Vyriausybės dėlionė vis nesibaigia – sprendimas žadamas savaitės pabaigoje

Po susitikimo su premjere, prezidentas pareiškė turintis abejonių dėl kelių kandidatų į ministrus. Tačiau kas jie – nei prezidentūra, nei ministrė pirmininkė neatskleidžia.

Išanalizavę COVID-19 padėtį Lietuvoje, mokslininkai siūlo griežtinti kontrolę gydymo ir slaugos įstaigose, darbovietėse, ugdymo įstaigose, ribojimus, taikomus nedideliems žmonių susibūrimams, ypač artimųjų rate.

Šalies ekonomika tarp abiejų karantinų augo, bet rezultatas nuo metų pradžios iki rugsėjo – prastesnis nei pernai. Verslas sako, tiksinti bomba yra sergantys darbuotojai, kurie ne tik sunkina įmonių veiklą, bet gali ir įžiebti naujų židinių.

Lietuva kreipėsi į Baltarusiją dėl dar vieno galimo incidento atominėje elektrinėje Astrave. Baltarusijos nevyriausybininkai skelbia įtariantys, kad per bandymus galėjo būti pažeista elektrinės pirmojo reaktoriaus atsarginio aušinimo sistema.

Audinių ūkyje Jonavos rajone plečiantis koronaviruso žiidiniui, paskelbta ekstremalioji padėtis.

Prezidentas palankiai vertina liberalo Simono Gentvilo pasirengimą eiti aplinkos ministro pareigas, tačiau kandidatui kelia tikslą įtikinti abejojančiuosius.

Vakarų Vokietijos Tryro mieste į pėsčiuosius įvažiavus automobiliui žuvo du žmonės, tarp jų – nepilnametė mergaitė. Dar keliolika žmonių sužeista. Sulaikytas 51-nerių vairuotojas, vietos gyventojas. Įvykio aplinkybės tiriamos, policija kol kas neįvardija nusikaltimo motyvo.

Europos vaistų agentūra sako, kad gruodžio 29 d. nuspręs ar patenkinti Vokietijos bendrovės „BioNTech“ ir Jungtinių Valstijų kompanijos „Pfizer“ pateiktą prašymą registruoti jų kurtą vakciną nuo koronaviruso.

NATO užsienio reikalų ministrai per pirmą iš dviejų virtualaus susitikimo dienų aptarė aljanso ateities viziją ir strategiją, kuria siekiama per artimiausią dešimtmetį organizacijai suteikti ne tik didesnį karinį, bet ir politinį vaiidmenį.

Didesnių nei trijų aukštų daugiabučių gyventojai iki 2022-ųjų privalo atsisakyti dujų balionų. Tačiau energetikos ministerijos duomenys rodo, kad pasinaudoti valstybės teiikiama parama gyventojai neskuba – manoma, kad šįmet bus panaudotas tik trečdalis iš numatytų 15 mln. eurų paramos.

Norinčiųjų mokytis vairuoti eilės vėl ilgėja. Tą pastebi ir vairavimo mokuklos, ir Regitra. Vieni nori tęsti pamokas po pirmojo karantino pertraukos, kiti naudojasi galimybe išmokti vairuoti ištuštėjusiose gatvėse.

Kinija skelbia, kad jos zondas Čangė 5 sėkmingai nusileido Mėnulyje. Pranešama, kad zondas kelias dienas analizuos aplinką ir rinks Mėnulio uolienų pavyzdžius.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė kūrėjų, pretenduojančių gauti šių metų Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas, sąrašą. Įvertinusi 45-ių visuomenės pasiūlytų kandidatų veiklą kultūros ir meno srityje, komisija tarpinio balsavimo metu atrinko dvylika pretendentų.

Nuo šiandien Kalėdų laukti galima su Advento kalendoriumi, o Skalvijos kino centras sukūrė kino advento kalendorių. Jame – dokumentiniai filmai, kino klasika, lietuvių kūrėjų darbai. Visos programos rengėjai iš anksto neatskleidžia – kasdien pateikia vis po naują staigmeną.

Ved. Marijus Žiedas.