Žinios. Gruodžio 29 d. – verdiktas dėl „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinų nuo koronaviruso

Išanalizavę Lietuvos COVID-19 epideminę informaciją, mokslininkai siūlo griežtinti kontrolę gydymo ir slaugos įstaigose, ribojimus, taikomus darbovietėse, ugdymo įstaigose, nedideliems žmonių susibūrimams, ypač artimųjų rate.

Šįryt su premjere Ingrida Šimonyte susitikęs Prezidentas pareiškė turintis abejonių dėl kelių kandidatų į ministrus. Tačiau kas jie – nei prezidentūra, nei ministrė pirmininkė neatskleidžia.

Prezidentas Gitanas Nausėda palankiai vertina liberalo Simono Gentvilo pasirengimą eiti aplinkos ministro pareigas, tačiau kandidatui kelią tikslą įtikinti skeptiškai nusiteikusią visuomenės dalį.

Lietuva kreipėsi į Baltarusiją dėl galbūt dar vieno incidento Astravo atominėje elektrinėje. Baltarusijos nevyriausybininkai skelbia įtariantys, kad per bandymus galėjo būti pažeista elektrinės pirmojo reaktoriaus atsarginio aušinimo sistema.

Jonavos rajone audinių ūkyje plečiantis koronaviruso židiniui, paskelbta ekstremali padėtis.

Vokietijos Tryro mieste į žmones pėsčiųjų zonoje įvažiavo automobilis. Du žuvo, dar keliolika sužeisti. Suimtas 51-erių vairuotojas, pasak policijos, vietos gyventojas.

Europos vaistų agentūra sako, kad gruodžio 29 d. nuspręs ar patenkinti Vokietijos bendrovės „BioNTech“ ir Jungtinių Valstijų kompanijos „Pfizer“ pateiktą prašymą registruoti jų kurtą vakciną nuo koronaviruso.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė kūrėjų, pretenduojančių gauti šių metų Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas, sąrašą. Įvertinusi 45-ių visuomenės pasiūlytų kandidatų veiklą kultūros ir meno srityje, komisija tarpinio balsavimo metu atrinko dvylika pretendentų.

Australijoje kalendorinė vasara prasidėjo neslūgstančia karščio banga. Karšta ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Socialinių tinklų vartotojus sužavėjo koala, bandanti atsigaivinti žolės laistytuvo puRškiama vandens srove.

Orai. Sportas.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.