Savo galva. Vaidas Jauniškis: profesionalus meno kritiko žvilgsnis į kritinį mąstymą ir į reiškinius kultūros lauke

Savo galva

2021.06.15 11:00

Savo galva. Vaidas Jauniškis: profesionalus meno kritiko žvilgsnis į kritinį mąstymą ir į reiškinius kultūros lauke

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Ką reiškia žodis „kritika“? Kam šiandien (ne)reikalingas meninkas? Kas yra kultūra ir kodėl ji kritiškai svarbi kiekvieną dieną priiminėjant sprendimus.

Pokalbis apie tai kaip mąstyti „Savo galva“ meno ir kultūros lauke. Ar normalu nesuprasti meno, jaustis blogai parodoje ar spektaklyje? Kas tokiu atveju kaltas žiūrovas ar menininkas? Ar galima visai nesidomėti menais ir kultūra? Ar tarp kultūros ir meno galima dėti lygybės ženklą? Ar tikrai menui užtenka tik provokuoti ir kelti diskusijas? Apie diskusijų kultūrą mūsų visuomenėje, apie kritinį mąstymą ir kritinių straipsnių rašymą, pokalbis su dėstytoju, publicistu, profesionaliu teatro ir meno kritiku Vaidu Jauniškiu.

Tinklalaidę veda teatro kūrėjas, dramaturgas, režisierius ir aktorius – Justas Tertelis.

Tinklalaidė parengta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tinklalaidė „Savo galva“ skirta ne filosofijos mąstytojams, bet kiekvieną dieną praktiškai, agumentuotai ir racionaliai dirbantiems, besimokantiems, kuriantiems ir sprendžiantiems. Mėgstantiems į reiškinius pažvelgti iš skirtingų perspektyvų, ir paklausti savęs: „Ar tikrai, tai ką aš girdžiu, matau, skaitau yra tiesa? Iš ko aš sprendžiu, kad tai – tiesa?“ Įvairių sričių ekspertų, profesionalų savo laidoje klausime ne tik „ką“ jie galvoja, bet ir „kaip” jie galvoja apie vieną ar kitą reiškinį. Naujus tinklalaidės epizodus galite išgirsti kas antrą trečiadienį.Tinklalaidė parengta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.

Kiti laidos epizodai

Savo galva

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.