Laba diena, Lietuva. Įvardinta, kiek Lietuvai jau iki dabar galėjo kainuoti COVID-19 pandemija

Šalies vadovas Gitanas Nausėda antradienį susitiko su paskirtąja premjere Ingrida Šimonyte. Po susitikimo prezidento atstovas teigė, kad buvo sutarta dėl kai kurių kandidatūrų keitimo, tačiau pati I. Šimonytė sakė, kad tokio susitarimo nėra. Po šalies vadovo ir būsimos premjerės susitikimo, prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis teigė, kad buvo išsamiai aptarti septyni kandidatai į ministrus, su kuriais G. Nausėda jau buvo susitikęs. Kalbėta ir apie tuos kandidatus, su kuriais dar nebuvo susitikta. A. Bubnelis kalbėjo, kad susitikime buvo sutarta kai kurioms ministerijoms ieškoti kitų galimų ministrų. Šia tema – pokalbis su politologe Jūratė Novagrockiene.

11 milijardų ir 600 milijonų eurų – tokį skaičių Valstybės kontrolė įvardija, vertindama kiek Lietuvai jau kainavo COVID-19 pandemija. Galutinius skaičius, kiek iš to teko žmonių sveikatai, kiek kainavo kasdienybėje valstybės finansams galima įvardinti tik pandemijai pasibaigus. Apie tai – pokalbis su Valstybės kontrolieriumi Mindaugu Macijausku.

Visoje Prancūzijoje šeštadienį dešimtys tūkstančių žmonių dalyvavo protestuose prieš policijos brutalumą ir prieštaringai vertinamą naują saugumo įstatymą. Naujo saugumo įstatymo projekte numatoma apriboti žmonių teisę filmuoti policininkus. Įstatymo projekto priešininkai teigia, kad jis pakerta spaudos laisvę dokumentuoti policijos žiaurumą. Įstatymo projektui praėjusią savaitę pritarė žemieji parlamento rūmai, dabar jam turi pritarti Senatas. Šią temą aptarė užsienio naujienų redaktorius Tadas Paškevičius.

Dėl praėjusią savaitę Jonavos rajono bendrovės „Danmink“ audinių ūkyje nustatyto koronaviruso, šioje savivaldybėje vakar įvesta ekstremalioji situacija. Tarnybų duomenimis, nuo praėjusios savaitės, kai ūkyje buvo užfiksuotas koronavirusas, jame jau nugaišo daugiau nei tūkstantis užsikrėtusių audinių. Siekiant sustabdyti viruso plitimą planuojama užmigdyti 40 tūkst. žvėrelių. Ekstremalioji situacija leis numatyti kompensacijas už audinių naikinimą. Veterinarijos tarnybos duomenimis, šiuo metu koronavirusas diagnozuotas keturiems ūkio darbuotojams.

Per karantiną Birštone žmonių gerokai mažiau nei įprastai. Daugiau svečių kurortas sulaukia savaitgaliais. Vienos apgyvendinimo įstaigos užsidariusios, kitos priima lankytojus. Neįprastai ramios čia bus ir didžiosios metų šventės. Plačiau – kolegė Jūratė Anilionytė.

Fotografas Andrius Repšys įamžino akimirkas, kai buvo statoma gražiausia Europoje pripažinta Vilniaus Kalėdų eglė. Jis ragina grožėtis vaizdais iš saugaus atstumo.

22 tūkst. nuo koronaviruso krizės nukentėjusių įmonių negali laiku sumokėti mokesčių ir prašo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) juos atidėti. Iš jų net 109 bendrovės yra didžiosios mokesčių mokėtojos, o parlamentaro Mykolo Majausko teigimu, mokesčių į valstybės biudžetą kol kas nesumokėjo turtingiausi šalies verslininkai. Apie tai pokalbis su būtent Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku Mykolu Majausku.

Lietuvoje teigiamų COVID-19 atvejų yra 3 kartus daugiau nei Graikijoje, nors mūsų šalyje yra 3 kartus mažiau gyventojų nei minimoje Graikijoje. Šioje šalyje apie 3 savaites prekybos centruose nedirba pramoninių prekių skyriai, specializuotos mažosios parduotuvės ir juokaujama, kad graikai vis dar neprotestuoja, nors jų temperamentas tą mėgsta. Kaip graikai išgyvena be naujų pirkinių pasakojo žurnalistas Audrius Morkūnas.

Nors kai kuriose Lietuvos vietose kiemus ir laukus nuklojo baltas sniego sluoksnis, vietomis matyti ir gausus rudeninių lapų kiekis. Ir nors pastarieji kelia daug rūpesčio, tai yra viso labo natūrali gamtos medžiagų apykaitos dalis ar slėptuvė kai kuriems gyvūnams. Gamtininkas Almantas Kulbis atsako į klausimą – kiek gi reikia laiko, kad tie lapai sunyktų?

Ved. Rasa Tapinienė.