Labas rytas, Lietuva II d. Akcija „Knygų Kalėdos“ per pandemiją nesustoja – skaitymo džiaugsmą dovanos jau 10 kartą

Jau jubiliejinį dešimtą kartą „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti knygas Lietuvos bibliotekoms. Šios akcijos globėja prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad dovanoti skaitymo džiaugsmą visiems, o ypač vaikams, yra itin svarbu. Tad nors Lietuvoje ir keičia visą gyvenimo ritmą pandemija, „Knygų Kalėdos“ nesustoja. Apie iššūkius šiais metais ir šios akcijos svarbą kalbėjo Bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė ir „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

Koks šventinis stalas be unikaliųjų kūčiukų – jie kepami tik Lietuvoje. Nors dabar parduotuvių lentynose galime išvysti daugybę jų rūšių, kas paneigs, kad patys skaniausi savo rankomis užminkyti ir iškepti kūčiukai. Kaip teisingai juos kepti, patarimais dalijasi seniausio veikiančio Lietuvoje Šlyninkos malūno šeimininkė.

Šiandien 85-ąjį gimtadienį mini režisierius Woody Allenas. „Kalendoriaus“ rubrikoje žiūrovų buvo klausiama: kas būdinga jo kūrybai?

Anykščiuose – išskirtinis projektas „Judančios eilės“. Tai yra Anykščių poetų ir judesio sintezė, kai vietiniai talentingiausi poetai ir talentingi savo kartos atstovai susitinka išskirtinėse miesto vietose ir dalijasi savo eilėmis. Apie projektą plačiau pasakojo jo autorė Irma Smalskienė ir poetas Mykolas Tursa.

Galbūt per karantiną atsirado daugiau laiko ne tik leisti namuose, bet ir rankdarbiams? Šiandien turime vieną pasiūlymą, kuris dar ir draugiškas gamtai – pasigaminti daugkartinę bičių vaško drobelę, naudojamą vietoj vienkartinių dalykų maistui saugoti.

Laidą užbaigia konkursai žiūrovams.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau