Gimtoji žemė. Senovinė ūkininko sodyba gyvuos ilgai

Gimtoji žemė

2020.12.01 06:07

Gimtoji žemė. Senovinė ūkininko sodyba gyvuos ilgai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Antanas Blėda gyvena tarpukariu tėvų statytoje sodyboje. Varėnos raj. Dvarčių kaime išlikusi senojo gyvenamojo namo dalis, o tvartas, daržinė, klėtis, naujas namas statyti jau pokaryje. 30 metų ūkininkavęs ir viską perdavęs vaikams, dabar Antanas kruta savo malonumui: prižiūri dukros ūkio aveles, vieną karvę ir saugo dzūkišką sodybą, istorijas pasakodamas ir anūkams.

Nuo gruodžio 1d. žemdirbiai, nukentėję nuo gamtos stichijos, gali kreiptis lengvatinės paskolos. Ją administruojančio Žemės ūkio paskolų garantijų fondo atstovas aiškina apie finansinės paramos privalumus, tačiau iš trijų du kalbinti ūkininkai abejoja tokia paramos forma.

Naudinga žinoti. Gruodžio pradžioje darbai lauke jau turėtų būti baigti. Tačiau Sodininkystės ir daržininkystės instituto vyresnioji mokslo darbuotoja Elena Survilienė primena, ką pašalus žemei dar reikėtų nuveikti sodo – daržo šeimininkams.

Ved. Arvydas Urba

logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.