Pakeliui su klasika. Susitikimas su pianistu Daumantu Kirilausku

Pakeliui su klasika

2020.11.30 16:05

Pakeliui su klasika. Susitikimas su pianistu Daumantu Kirilausku

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

„Auksinių scenos kryžių“ ceremonijos metu energingu pasirodymu debiutavo naujas violončelininkų ansamblis „Cello Club“. Apie šį naują reiškinį Lietuvos muzikinėje scenoje pasakoja ansamblio nariai, violončelininkai Povilas Jacunskas ir Arnas Kmieliauskas.

Literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus mena dar gyvą paskutinės Markučių dvaro šeimininkės, poeto Aleksandro Puškino jauniausio sūnaus Grigorijaus žmonos Varvaros Puškinos dvasią. Šeštadienį prasidėjo jai skirtas trijų koncertų ciklas „Muzika Puškinų dvare“. Pasakojimas – apie buvusio dvaro istoriją, jo paskutinę šeimininkę, ką tik prasidėjusį virtualių koncertų ciklą, užbaigiamas pasivaikščiojimu po autentiškas muziejaus erdves.

„Jaučiame, kad kai kurių vaikų motyvacija krenta, bet ieškome priemonių, kaip tą motyvaciją pakelti: duodame užduočių pastatyti šokius, kad šiek tiek paįvairintume rutiną, nes rutina prie ekrano ateina daug greičiau nei saleje“, – apie darbą nuotoliniu būdu pasakoja Tarptautinės Lietuvos baleto akademijos meno vadovai ir mokytojai Aušra Beniuševičienė ir Žilvinas Beniuševičius. Pokalbis su šokio meistrais apie baleto pamokas ir karantino iššūkius.

Rubrikoje „Be kaukių“ vieši vienas ryškiausių Lietuvos pianistų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas Daumantas Kirilauskas. Apie pasinėrimą į muzikos gelmes, ištikimybę profesijai ir interpretacijos kūrybą – pokalbyje su muziku.

Ved. Rasa Murauskaitė ir Gerūta Griniūtė

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.