Žinios. Paskelbta, kiek nuo sausio brangs dujos mažiausiai jų suvartojantiems gyventojams

Po trijų savaičių karantino Lietuvoje vis dar išlieka didelis sergamumas koronavirusu. Per vakar patvirtinti 1136 nauji užsikrėtimai, dar 13 žmonių mirė. Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, Vyriausybei bus siūloma įvesti dar du naujus ribojimus: mažinti žmonių viešose vietose skaičių – nuo 5 iki 2 asmenų, taip pat žadama svarstyti siūlymą drausti reklamuoti išpardavimus ar akcijas prekybos centruose.

Gitanas Nausėda susitiko su kandidatu į sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu. Prezidento teigimu, naujasis sveikatos apsaugos ministras turi turėti krizės valdymo įgūdžių patirties. Su Dulkiu būtent apie tai, kaip suvaldyti koronaviruso krizę ir kalbėta. Dulkys prezidentui pristatė ne tik galimą komandą, bet ir planą, kaip ketintų suvaldyti koronaviruso krizę.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko ir su kandidate į švietimo mokslo ir sporto ministrus Jurgita Šiugždiniene. Gitano Nausėdos patarėjas Antanas Bubnelis sako, kad šalies vadovui nekilo abejonių dėl kandidatės patirties aukštojo mokslo srityje. Pati kandidatė sako, kad daugeliu klausimų rastas sutarimas. Vienintelis prezidentūros išsakytas priekaištas – dėl sporto srities.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su kandidate eiti Ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas Aušrine Armonaite. Gitano Nausėdos atstovas Antanas Bubnelis teigė, kad per susitikimą aptartos trys pagrindinės temos: pagalba verslui koronaviruso laikotarpiui, inovacijų reforma, nuosekli politika ir efektyvus jos įgyvendinimas.

Europos Sąjunga šiandien pradeda svarstyti siūlymus, kaip gerinti santykius su Jungtinėmis Valstijomis, kai į valdžią ateis Joe Bideno administracija, ir kaip burti bendrą frontą prieš Kiniją.

Kelios Europos šalys ima švelninti ribojimus dėl koronaviruso, bet Jungtinių Valstijų pareigūnai perspėja apie gresiantį smarkų pablogėjimą ir naujus ribojimus per Kalėdas.

Koronavirusas patvirtintas dar vienam parlamentarui – Darbo partijos frakcijos nariui Viktorui Fiodorovui. Dėl kontakto su juo, turės izoliuotis du parlamentarai.

Nuo sausio brangs dujos mažiausiai jų suvartojantiems gyventojams, vidutiniškai beveik pusseptinto procento.

Šiemet pirmą kartą išmokėti atlygiai pranešėjams. Daugėja ir gaunančių pranešėjo statusą, dvigubai daugiau pradedama tyrimų.

Sportas. Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.