Laba diena, Lietuva. Kokių priemonių teko imtis miestams, kad užtikrintų saugumą švenčių laukimo periodu?

Savaitgalį didžiuosiuose miestuose surengti eglių įžiebimai net ir be kasmetinių koncertų sutraukė minias žmonių. Kaune rotušės aikštėje budėję policijos pareigūnai ne vieną įspėjo nesibūriuoti, tinkamai dėvėti apsaugines kaukes. Kokių papildomų apsaugos priemonių ketinama imtis užtikrininat saugumą domisi Kristina Karlonė, apsilankiusi Kauno rotušės aikštėje.

Vienas iš žmonių gerumo pavyzdžių yra vėžio paliestų vaikų šeimų namai, kuriuose veikia ir dienos centras, reabilitacija, teikiamos psichologo bei kitos paslaugos. Apie šiuos namus – pokalbis su „Mamų unijos“ steigėja Egle Mėlinauskiene.

Metas aptarti užsienio aktualijas kartu su LRT užsienio naujienų redaktoriumi Justinu Vainilavičiumi. Australija buvo viena pirmųjų šalių, paprašiusių tyrimo dėl Kinijos veiksmų viruso atžvilgiu. Panašu, kad tarp šių šalių kyla nemaža įtampa. Kas dar kelia įtampa ir ko galima tikėtis?

Nemažai įvyko ir užsienio politikoje. Ši savaitė gali būti lemiama dėl Europos Sąjungos derybų su Jungtine Karalyste dėl „Brexit“. Didžioji dalis klausimų yra išspręsta – ką dar reikia išsiaiškinti? Taip pat kokių sąlygų reikia, kad Lukašenka sugebėtų palikti prezidento postą? Komentuoja politologas Linas Kojala.

Virusas parodė, kad skaitmenizacija kaip niekada yra svarbi – tokia būtų šviesioji pandemijos pusė. Skaitmenizacija padeda nuotoliniu būdu organizuoti darbą, pamokas, švietimo procesą, taip pat bendrauti su artimaisiais. Apie šį procesą – pokalbis su MITA laikinuoju direktoriumi Gintu Kimčiu.

Pandemija į nuotolinį darbą pasiunčia ne tik daugelį mūsų, bet ir policijos pareigūnus, kurie žemiausios kategorijos pranešimus tiria telefonu. Skaičiuojama, kad nuo pirmojo karantino, kai buvo pradėta taikyti ši praktika, telefonu išaiškinta per 70 tūkst. gyventojų nusiskundimų.

Ved. Rasa Tapinienė.