Čia ir dabar. Psichologas Paulius Skruibis apie reakcijas į pandemiją: nekonstruktyvų elgesį gali skatinti per didelė įtampa

Čia ir dabar

2020.11.30 14:05

Čia ir dabar. Psichologas Paulius Skruibis apie reakcijas į pandemiją: nekonstruktyvų elgesį gali skatinti per didelė įtampa

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Toliau gyvename pandemijos sąlygomis. Prie jos valdymo prisijungę psichikos sveikatos ekspertai sako, kad valdžiai ir specialistams reikia labiau atsižvelgti į žmonių mąstyseną, kai priima su koronavirusu susijusius sprendimus ir juos praneša. Apie pandemiją ir psichologiją – pokalbyje su Sveikatos ekspertų tarybos nariu, psichologu Pauliumi Skruibiu.

Dar du laidos pašnekovai – užsienio šalyse gyvenantys lietuviai. Tai akupunktūros gydytojas Vitalis Skiauteris iš Naujosios Zelandijos, kuris sako, kad šioje šalyje beveik sustabdyti koronavirusą padėjo Vyriausybės žinutė, jog svarbu būti 5 milijonų komanda ir galvoti, kaip neužkrėsti kitų. Mintimis dalinasi ir Norvegijoje gyvenanti rašytoja Rūta Mataitytė kuri jau 263 dienas.„Facebook“ paskyroje rašo gyvenimo pandemijos metu dienoraštį.

Ginos Bei nuotr.

Ved. Giedrė Čiužaitė

logo

Psichologinės žinios, emocinis raštingumas žmonėms reikalingas kiekviename žingsnyje. Kaip bendrauti? Visų pirma - su savimi, su artimaisiais, kolegomis ir nepažįstamaisiais? Kokias klaidas čia darome, kodėl nesusikalbame? Kaip sau pagelbėti ir išmokti reguliuoti emocijas, užklupus nerimui ar stresui? Kodėl mūsų visuomenėje tiek daug į kitus ar į save pačius nukreiptos agresijos? Kodėl svarbu pažinti save ir ką daryti, jei atradimai nedžiugina? Viso to mūsų mokykloje ar universitete niekas nemoko. Psichologinis raštingumas paliekamas savieigai. Todėl apie viską būtina kalbėti, ir to niekada nebus per daug. Laida transliuojama pirmadieniais 14.05 val.

Kiti laidos epizodai

Čia ir dabar

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.