Laikas kultūrai. Poetas Antanas A. Jonynas: eilėraštis nemoko gyventi, jis tik parodo koks yra gyvenimas

Laikas kultūrai

2020.11.29 10:05

Laikas kultūrai. Poetas Antanas A. Jonynas: eilėraštis nemoko gyventi, jis tik parodo koks yra gyvenimas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kas turėtų keisti kultūros politikoje ir gyvenime, kokias aktualiausias problemas reikėtų spręsti nedelsiant? Naująsias veiklos kryptis brėžia kandidatas į kultūros ministrus Simonas Kairys.

Režisierius, video menininkas Mikas Žukauskas buvo apdovanotas Sidabrine gerve už montažo režisūrą filmui “Animus Animalis (istorija apie žmones, žvėris ir daiktus) ”. Daugybę idėjų turintis menininkas sako: “Laikausi principo – jeigu gali nedaryti, nedaryk, nes šiandien kultūroje labai daug plepėjimo”. Apie kiną ir teatrą, apie režisūrą ir televizijos galimybes – pokalbis su Miku Žukausku.

Neseniai pasirodė poeto, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Antano A. Jonyno eilėraščių rinkinys “Nauji sonetai”, kurį sudaro pastaraisiais metais parašyti sonetai. Klasikinė forma ir skambesys paradoksaliai dera su ironišku, bet šiltu ir neabejingu žvilgsniu į pasaulį. Apie klasikinę poeziją, eilėraščio gimimą ir vidinį poreikį rašyti – su poetu kalbasi poetė, vertėja Dovilė Kuzminskaitė.

Ved. Jolanta Kryževičienė

logo

Paskutinę savaitės dieną atsigręžiame į besibaigiančią savaitę, akcentuodami ne įvykių kroniką, o ieškodami gilesnio požiūrio, kalbėdami apie įvykius ir naujus reiškinius, atskleisdami asmenybes, kurioms prabėgusi savaitė yra svarbi. Kalbame tiek apie meno įvykius (ir ne tik didžiuosiuose miestuose), tiek apie platesnes kultūros temas. Laida transliuojama sekmadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Laikas kultūrai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.