Radijo dokumentika. Oi tu Bite!

Radijo dokumentika

2020.11.29 11:05

Radijo dokumentika. Oi tu Bite!

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Grupė „Bitės“ buvo pirmoji sovietmečiu įkurta moterų roko grupė Lietuvoje. 13 metų nuo 1966-ųjų gyvavęs ansamblis džiugino to meto publiką ir net buvo pakviestas koncertuoti Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tačiau studijinio albumo sovietinė santvarka įrašyti neleido.

Grupės daina „Oi tu Rūta“ jau greitai pateks į „Vinilo studijos“ rengiamą 6-7 deš. alternatyvios muzikos Lietuvoje plokštelę. O tai grupės įkūrėjai Jūratei Dineikaitei reiškia daug. Profesionali smuikininkė sulaukusi 30-ties paliko simfoninį orkestrą, kad įgyvendintų neįgyvendinamą svajonę, kuriai davė vardą „Bitės“.

Ši istorija – vaistas nuo melancholijos – apie didelę meilę gyvenimui ir dėkingumą viskam, ką jis atneša.

Autorė Rūta Dambravaitė

logo

Istorijos, išlaisvinančios naują, netikėtą mintį. Iš lėto, neskubant, tarsi renkant dėlionę iš garsų, minčių, patirčių ir emocijų, piešiamas gyvas ir tikroviškas visuomenės paveikslas. Nuo 2008 metų kuriami dokumentiniai LRT RADIJO autorių pasakojimai įvertinti ne vienu apdovanojimu Lietuvos radijo ir televizijos laidų konkurse „Pragiedruliai“ ir nominuoti tarptautiniame festivalyje PRIX EUROPA. Laida transliuojama sekmadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Radijo dokumentika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.