Kultūros savaitė. Apie atšaukimo kultūrą (cancel culture), siuvinėjimo džiaugsmą ir bibliotekų architektūrą

Kultūros savaitė

2020.11.28 09:05

Kultūros savaitė. Apie atšaukimo kultūrą (cancel culture), siuvinėjimo džiaugsmą ir bibliotekų architektūrą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Po „Sidabrinių gervių“ apdovanojimų ceremonijos kino bendruomenė neslepia nusivylimo atmestinai organizuotu renginiu.

Menotyrininkės Aistės Paulinos Virbickaitės grojaraštyje – apie Roberto Smithsono žemės meno objektą, spiralinį molą „Spiral Jetty“.

Po renovacijos bibliotekos nebūtinai iš knygų saugyklų virsta bendruomenę telkiančia erdve. Su tokia dilema susidūrusi Molėtų biblioteka kreipėsi į Architektūros kokybės vystymo asociaciją.

Pirmojo karantino metu Gintautė Riabovaitė pasijuto ne įkalinta, o išlaisvinta – kovo mėnesį pradėjusi siuvinėti, įkūrė savo darbų studiją „Manding“ ir sparčiai plečia savo kūrybos gerbėjų ir užsakovų būrį.

Rašytojos Giedrės Kazlauskaitės komentaras belaukiant naujojo kultūros ministro.

Pasaulyje: Britų muziejuje saugomi amatai, Taipėjaus bienalė aiškinasi, kodėl žmonės gyvena lyg skirtingose planetose, kurdų menininkė Zehra Dogan.

Atšaukimo kultūra (cancel culture) – reiškinys, kai dėl konkrečių veiksmų ar pasisakymų viešas žmogus ar organizacija patiria masinį gėdinimą ir puolimą socialiniuose tinkluose. Dažniausiai tokias reputaciją griaunančias reakcijas iššaukia nekorektiškas galios pozicijoje esančiųjų kalbėjimas apie pažeidžiamas visuomenės grupes. Reiškinį aptaria žurnalistė Berta Tilmantaitė, komikas Airidas Jankus, sociologas Artūras Tereškinas.

Ved. Juta Liutkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.