Ryto allegro. Gamtos ir žmogaus pojūčių inspiracijos „JCDecaux premijos“ laureačių darbuose

Ryto allegro

2020.11.27 07:05

Ryto allegro. Gamtos ir žmogaus pojūčių inspiracijos „JCDecaux premijos“ laureačių darbuose

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūros ir meno mėnesinio žurnalo „Kultūros barai“ apžvalga su vyriausiąja redaktore Laima Kanopkiene.

„Ši profesija turi gan aiškias skirtingas grojimo tradicijas, kurios tarp kolegų dažnai tampa diskusijų objektu. Nors rinka yra itin siaura, džiaugiuosi, kad galiu prisidėti prie nebylaus kino garsinimo ir įgarsinimo,“ – sako pianistas Viktoras Orestas Vagusevičius, pirmasis taperis iš Lietuvos, dalyvavęs nebyliojo kino festivalyje Pordenonėje (Italijoje). Pokalbis apie nebylaus kino įgarsinimo subtilybes ir galimybes.

Eglė Baliutavičiūtė rekomenduoja dvi naujas knygas aktualia, bet reta literatūroje tema – apie tai, ką gali stiprios merginos, nors jų kultūrose moteris laikoma nieko verta. Tai „Mano turbano paslaptis“ – Nadios Ghulam atsiminimai apie vaikystę ir jaunystę Afganistano sostinėje Kabule, parašyti kartu su katalonų rašytoja Agnès Rotger ir Nyderlandų kūrėjų dueto – Cajos Cazemier ir Martinės Letterie – knyga paaugliams „Made by Indira. Mada – bet kokia kaina?“.

Prieš beveik šimtą metų rašytą ir nebaigtą pjesę „Batsiuviai“ Nacionaliniame Kauno dramos teatre stato režisierius Antanas Obcarskas. Apie Witkacio mėgtą ironiją, kurioje šiandien verdame, su režisieriumi kalbasi Kotryna Lingienė.

Penktoji paroda „JCDecaux premija 2020: Turiu žodžius“ paskelbė nugalėtoją ir publikos prizo laureatę. Tarptautinė komisija šiemet apdovanojimą skyrė Lietuvoje gyvenančiai suomių menininkei Sallamari Rantala už skulptūrinę instaliaciją „Sutemo prieš mums išeinant“. Tarptautinė komisija nusprendė įteikti ir specialaus paminėjimo prizą, kuris atiteko menininkei Emilijai Povilanskaitei už kūrinį „O3“, menininkei atiteko ir „Publikos simpatijų prizas“. Pokalbiai su įvertintomis menininkėmis.

„Medžiojant tėvą“ – debiutinis žurnalisto Dovydo Pancerovo romanas, kuriame atskleidžiami žurnalistinių tyrimų komandos „Skarabėjai“ darbo užkulisiai ir konkretus tyrimas, leidęs viešumon iškelti įtarimus dėl politinės korupcijos. Kas paskatino iki tol dvi publicistines knygas – „Kyborgų žemė“, kur pasakojama apie karą Ukrainoje, ir „Kabinetas 339“, kur analizuojama Sauliaus Skvernelio vyriausybės veikla, – parašiusį žurnalistą išbandyti save rašant romaną?

Kompozitorius ir atlikėjas Matvydas Leonas Pranulis ruošia savo pirmos operos „S’anatomia“ pastatymą. Pokalbis su šio garsinio veiksmo autoriumi ir aktoriumi Povilu Jatkevičiumi.

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.