Pakeliui su klasika. Ar gerai pažįstame savo uoslę? Pokalbis su kvapų eksperte Laime Kiškūne

Pakeliui su klasika

2020.11.26 16:05

Pakeliui su klasika. Ar gerai pažįstame savo uoslę? Pokalbis su kvapų eksperte Laime Kiškūne

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Šį šeštadienį, lapkričio 28 d., BBC Radio 3 programos laidoje „New Music Show“ bus transliuojamas kompozitoriaus Juliaus Aglinsko kūrinys „Blue Dusk“ styginių kvartetui, fortepijonui ir elektrinei gitarai. Šį kūrinį, kurį spalio pabaigoje įrašė britų eksperimentinės muzikos ansamblis „Apartment House“, kompozitoriui užsakė BBC. Pokalbis su Juliumi Aglinsku.

Laivadirbys, „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyvis ir laivo kapitonas Simas Knapkis atskleidžia, kada klasikinė muzika tapo jo gyvenimo dalimi ir kaip Ludwigas van Beethovenas padėjo jam pastatyti laivą.

Gruodį minėsime Lietuvos teatro šimtmetį, bet pastatas, kuriame suvaidintas pirmasis dramos spektaklis „Joninės“ ir pirmąkart atlikta „Traviata“, iš tiesų yra vyresnis. Apie Valstybės teatro Kaune pradžią, raidą, nuolatinę kaitą ir vaidmenis pasakoja architektūros istorikas Paulius Tautvydas Laurinaitis. Kotrynos Lingienės reportažas.

Ar informacinį triukšmą kuria tik vaizdai ir garsai? Kiek iš tiesų žinome apie vieną subtiliausių juslių – uoslę? Kvapų ekspertė ir viena iš „Kvapų namų“ įkūrėjų Laimė Kiškūnė pasakoja apie kvapų kultūrą bei etiketą.

Ved. Rasa Murauskaitė ir Gerūta Griniūtė

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.