Pirmas sakinys. Knygų blogeriai ir instagrameriai. Kas jie?

Pirmas sakinys

2020.11.26 11:05

Pirmas sakinys. Knygų blogeriai ir instagrameriai. Kas jie?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Rašytojai rašo knygas, leidėjai jas leidžia, o kritikai suteikia joms vertę ir formuoja nuomonę. Toks paprastas tradicinis literatūros pasaulio vaizdinys šiais laikais nebeturi jokios prasmės. Neaišku, ką laikyti ir ko nelaikyti rašytoju, šalia popierinės leidybos randasi pačios įvairiausios naujos formos, o vertinimo ir nuomonės formavimo procese kritikus vis labiau užgožia blogeriai, vlogeriai ir instagrameriai.

Laidoje „Pirmas sakinys“ keliame klausimą, ar mes, skaitytojai, pažįstame šiuos naujuosius nuomonės apie literatūrą formuotojus, mėgstančius pasislėpti už virtualių slapyvardžių? Kas jie tokie ir kaip jie vertina knygas? Kodėl daliai skaitytojų jie tapę įdomesni už kritikus?

Kalbiname tris tinklaraštininkus ir nuomonės formuotojus – Liną Girčytę („Fantastiškų(-os) knygų žiurkės“), Indrę Kudriavcevą („Dar vieną puslapį“) ir autorių, rašantį „Knygų lentyną“.

Ved. Mindaugas Nastaravičius, Tomas Vaiseta

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pirmas literatūros kūrinio sakinys – prozos eilutė, dialogas dramoje, remarka filmo scenarijuje – kaip atspirtis konkrečiai temai, apie kurią ir bus kalbama laidoje. „Pirmas sakinys“ – ne tiek knygų naujienos, kiek knygose atsiveriančios temos. Laida transliuojama ketvirtadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pirmas sakinys

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.