Ryto garsai. Šiuo metu sukurtos trys vakcinos nuo koronaviruso. Kuo jos skiriasi ir ar tikrai visos vienodai veiksmingos?

Ryto garsai

2020.11.26 06:30

Ryto garsai. Šiuo metu sukurtos trys vakcinos nuo koronaviruso. Kuo jos skiriasi ir ar tikrai visos vienodai veiksmingos?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kinijos statistika rodo, kad ši šalis suvaldė koronavirusą, Tai paskatino gandų ir netikrų naujienų bangą, kad pandemija praeis savaime. Tačiau ekspertai aiškina, kad tai netiesa. Pasak jų, Kinijoje taikomos itin griežtos viruso valdymo priemonės, kurios ir padeda sumažinti pandemijos plitimą.

Pasaulinėms kompanijoms paskelbus apie sėkmingai baigiamas kurti vakcinas nuo koronaviruso, šalies specialistai sako, kad nebus taip lengva jas atsivežti į Lietuvą. Dvi iš trijų vakcinų turi būti gabenamos keliasdešimties laipsnių šaltyje–kol kas tokių šaldytuvų pas mus nėra.

Kuo kuriamos vakcinos skiriasi viena nuo kitos, ką reikės žinoti norintiems pasiskiepyti, pasakoja Kembridžo universiteto ligoninės gydytojas Tumas Beinortas, kuris pats dalyvauja vienos iš kuriamų vakcinų bandymuose.

Užsienio įvykių apžvalgą rengia Lukas Kivita.

Vyriausybei ir toliau raginant atsisakyti dujų balionų daugiabučiose, panašu, kad kaimų gyventojai tokiais balionais turės naudotis dar ilgai. Bet ar visuomet saugiai? Apie ką tik įvykusią nelaimę pasakoja viename Šiaurės Lietuvos kaimų gyvenantis Valentinas–prieš kelias dienas, sprogus dujų balionui, sudegė jo namai. Komentuoja Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos Techninės priežiūros departamento direktorius Andrius Daščioras,

Verslininkai kritikuoja Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasirinktas priemones skatinti užsienio investicijas į mokslinius tyrimus. Apie tai rubrikoje „Verslo laikas“ pasakoja Darius Matas.

„Ryto garsų“ eteryje–Prezidento vyriausiasis patarėjas, Aplinkos ir infrastruktūros grupės vadovas Jaroslavas Neverovičius.

Suomijoje gyventojų gerokai daugiau, bet koronavirusu užsikrėtė mažiau žmonių, nei Lietuvoje. Ko galime pasimokyti iš suomių, pasakoja Lietuvos radijo bendradarbė Helsinkyje Aurelija Kaškelevičienė.

Savaitės komentaro autorius–„Verslo žinių“ apžvalgininkas Ramūnas Terleckas.

Ved. Edvardas Kubilius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.