Garso ekspedicija. Gamta ir kultūra ansamblio „Synaesthesis“ programoje „Miške. Garso ekologija“

Garso ekspedicija

2020.11.26 10:05

Garso ekspedicija. Gamta ir kultūra ansamblio „Synaesthesis“ programoje „Miške. Garso ekologija“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

„...Norėčiau sudėti simfoniją iš bangų ošimo, iš šimtametės girios paslaptingos kalbos, iš žvaigždžių mirksėjimo, iš mūsų dainelių ir bekraščio mano ilgesio...“, – laiške būsimai žmonai Sofijai Kymantaitei rašė Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Ši mintis – vienas Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ programos „Miške. Garso ekologija“ įkvėpimų.

Keturi kompozitoriai, kartu su „Synaesthesis“ nariais, viešėjo Kintuose, plaukiojo mariose, stebėdami paukščius, nėrė į miško maudynes, kol galiausiai parašė keturis kūrinius, įkvėptus gamtos, aplinkos ir garso ekologijos idėjos.

Laidoje „Garso ekspedicija“ – pokalbis su ansamblio „Synaesthesis“ vadove, pianiste Marta Finkelštein, kurį lydi kompozitorių Yiorgio Sakellariou, Justinos Šikšnelytės, Beatos Juchnevič ir Kevino Lango kūrinių ištraukos.

Ved. Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Muzikinė laida, skirta lietuviškai šiuolaikinei muzikai. Čia svečiuojasi kūrėjai, formuojantys lietuviškos šiuolaikinės muzikos panoramą, atlikėjai, užsikrėtę šiuolaikinės muzikos virusu ir katalizuojantys lauko dinamiką. Čia atsiveria skirtingos kūrybinės kryptys, egzistuojančios, koegzistuojančios, dingstančios ir vėl atsirandančios. Laidoje iš užribių ištrūksta įdomiausi naujosios muzikos kūrėjai, atlikėjai ir procesai, pasigirsta skambesiai, kuriuos ne iškart lengva suprasti, bet į kuriuos norisi įsiklausyti. Laida transliuojama ketvirtadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Garso ekspedicija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.