10-12. Daugėjant miestų, kur atsisakoma fejerverkų, ar turi šiuo keliu eiti ir Lietuva?

10–12

2020.11.26 10:05

10-12. Daugėjant miestų, kur atsisakoma fejerverkų, ar turi šiuo keliu eiti ir Lietuva?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pasaulyje daugėja miestų, kuriuose griežtai ribojami ar visai draudžiami fejerverkai. Artėjant žiemos šventėms klausiame, ar reikėtų fejerverkų atsisakyti ir Lietuvoje? Laidoje – gyvūnų gerovės ir oro taršos specialistai, pirotechnikos įmonių asociacijos ir Vilniaus savivaldybės atstovai bei kolega iš Lenkijos, kur fejerverkai daugelyje miestų leidžiami tik per Naujuosius.

Interviu su naują knygą parašiusia keliautoja Egle Aukštakalnyte Hansen: kaip nufotografuoti kaimenę antilopių ir kiti klausimai apie laukinę gamtą ir aplinkosaugos idėjas Afrikos šalyse.

Ištrauka iš tinklalaidės „Amerika renkasi“. Apie JAV skaldančius kultūrinius karus – Luko Kivitos pokalbis su BArdo koledžo profesoriumi Rogeriu Berkowitzu, tyrinėjančiu totalitarizmo ištakas aprašiusios filosofės Hannos Arendt darbus.

„LRT Faktai“. Kinijos statistika rodo, kad ši šalis suvaldė koronavirusą, čia fiksuojama itin mažai naujų užsikrėtimų atvejų. Tai paskatino gandų ir netikrų naujienų bangą, jog pandemija praeis savaime. Domisi Jurga Bakaitė.

Ved. Giedrė Čiužaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.