Ryto allegro. Gruodžio viduryje pradės funkcionuoti muziejai ir galerijos. Kaip tai atrodys?

Ryto allegro

2020.11.26 07:05

Ryto allegro. Gruodžio viduryje pradės funkcionuoti muziejai ir galerijos. Kaip tai atrodys?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Naujausių kultūros publikacijų apžvalga.

Mykolo Drungos parengta užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

„Metų knygos rinkimuose“ - knygos paaugliams kategorijoje geriausia pretenduoja tapti Dianos Ganc knyga „Lota“ (Leidykla Dominicus Lituanus). Mariaus Eidukonio pasakojimas.

Gruodį minėsime Lietuvos teatro šimtmetį, bet pastatas, kuriame suvaidintas pirmasis dramos spektaklis „Joninės“ ir pirmąkart atlikta „Traviata“, iš tiesų yra vyresnis. Apie Valstybės teatro Kaune pradžią, raidą, nuolatinę kaitą ir vaidmenis pasakoja architektūros istorikas Paulius Tautvydas Laurinaitis. Kotrynos Lingienės reportažas.

Ministrų kabinetas ėmėsi ribojimų švelninimo: nuo gruodžio 10-osios leido lankyti muziejus ir galerijas, kai tai daroma ne didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis. Kaip tai atrodys? Pokalbis su Lietuvos muziejų asociacijos pirmininku Raimundu Balza.

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka, nuo 2004-ųjų kas antri metai organizuojanti „imbierinės“ prozos festivalius, šiemet Trumposios prozos festivalį „Imbiero vakarai-2020“ persikelia į internetą. Ką pamatys festivalio publika bei kokių autorių balsus išgirsime gyvuose skaitymuose? Pokalbis su Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos direktore Giedre Bulgakoviene.

Ved. Ugnė Kačkauskaitė

Ryto allegro

Kiti laidos įrašai

Daugiau