Sveikata. Suteikti pirmąją pagalbą – mūsų pareiga, bet ar žinome, kaip tai daryti tinkamai ir dar per pandemiją?

Sveikata

2020.11.25 16:30

Sveikata. Suteikti pirmąją pagalbą – mūsų pareiga, bet ar žinome, kaip tai daryti tinkamai ir dar per pandemiją?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Rytais oro temperatūrai krentant žemiau nulio gatves bei šaligatvius vietomis jau aptraukia ledukas. Medikai žino, kad beprasidedant žiemai padaugėja traumų ir autoįvykių. Tačiau kartais vien medikų pagalbos yra negana, būtina ir mūsų pačių staigi reakcija pamačius autoįvykį ar tiesiog gatvėje pakritusį praeivį. Ar mes žinome, kaip tinkamai teikti pirmąją pagalbą? Kaip reikėtų elgtis skirtingose situacijose? Galiausiai kaip teikti pagalbą, kai mūsų veidus šiandien dengia kaukės? Apie tai kalbamės su Greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriumi Zdislavu Skvarciany.

Vilniaus universiteto ir Nacionalinio vėžio instituto gydytojai bei mokslininkai tyrė Lietuvos gyventojų sergamumą 2 tipo diabetu ir šią ligą lydinčias mirtingumo priežastis. Per 7 metus ištirta beveik 90 tūkst. šia liga sergančių Lietuvos pacientų. Tyrimo metu paaiškėjo, kad sergantieji cukriniu diabetu turėjo 35 proc. didesnę mirtingumo riziką lyginant su likusiais gyventojais. Pastebėta, kad 2 tipo cukriniu diabetu sergančių moterų mirtingumo rizika yra didesnė nei vyrų, taip pat ir tų pacientų, kurie gydomi insulinu. Apie tyrimo rezultatus, 2 tipo diabeto gydymą bei prevencijos priemones pokalbis su Vilniaus universiteto doktorante gydytoja endokrinologe Donata Linkevičiūte Ulinskiene.

Ved. Laura Adomavičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Medicinos profesionalų patarimai ir sveikatos naujovės – sveikos gyvensenos. Laida transliuojama trečiadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Sveikata

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.