Laba diena, Lietuva. Tėvystės atostogos: kodėl tik 24 proc. tėčių jomis pasinaudoja?

Vakcinos nuo COVID-19 jau atrodo reali ateitis, tačiau žiniasklaidoje jau pasirodė informacija apie oro linijų bendroves, kurios į tarptautinius skrydžius ruošiasi nepriimti nepasiskiepijusių keleivių. Ar toks reikalavimas galėtų atkeliauti į kitas gyvenimo sritis? Pokalbis su advokatų kontoros teisininke Guoda Šileikyte.

Ateinantys naujieji ministrai susidurs su senųjų ministerijų vadovų palikimu – į valstybės tarnybą priimtais politinio pasitikėjimo asmenimis arba paskirtais įstaigų vadovais. LRT tyrimų skyriaus duomenimis, karjeros sėkmės sulaukė keli ministrams artimi žmonės. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ tyrimą pristato Mindaugas Aušra.

Žiniasklaidos magnatas, rusas Jevgenijus Lebedevas taps pirmuoju rusu, kuriam suteiktas Jungtinės Karalystės lordo titulas. Tai – išskirtinis įvykis, kurį komentuoja LRT užsienio naujienų redaktorė Jolanta Paškevičiūtė.

Metas pakalbėti apie didesnį balansą. Lietuva yra įsipareigojusi perkelti ES direktyvą, kuri numato, kad vaiko priežiūros atostogas tolygiai dalintųsi tiek mama, tiek tėtis. Kaip tokia iniciatyva būtų priimta Lietuvoje? Į klausimą atsako Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ekspertas Donatas Paulauskas ir tėvystės atostogose esantis keturių vaikų tėtis Mindaugas Žiupsnis.

Šiandien Prezidentas susitinka su kandidatais į ministrus. Viena iš jų – Monika Navickienė, pretenduojanti į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis su kandidate.

Sveikatingumo specialistai pastebi ir įspėja, kad dėl karantino Lietuvos gyventojų fizinis aktyvumas labai sumažėjo. Tai, anot jų, gali sukelti daugiau problemų ateityje. Į šia tema kylančius klausimus atsako Sveikatingumo klubų asociacijos valdybos narys Vidmantas Šiugždinis.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau