Ryto allegro. Ar nacionalinės valdžios pasikeitimai reikšmingi kultūros bendruomenei regionuose?

Ryto allegro

2020.11.25 07:05

Ryto allegro. Ar nacionalinės valdžios pasikeitimai reikšmingi kultūros bendruomenei regionuose?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūros puslapių dienos spaudoje apžvalga.

Laidos „Įgarsintas vaizdas“ autorė Ieva Buinevičiūtė pasakoja apie režisierės Posy Dixon filmo „Klavišų fantazijos“ herojų ir jo muziką.

Lietuvių derliaus nuėmimo ir italų ryžių ravėtojų dainų panašumai ir skirtumai, poetika lietuviškose dainose ir ryžtas, kova už savo teises itališkose – apie tai Kalbos kultūros redaktorės Linos Smolskienės pokalbis su VDU Humanitarinių mokslų fakulteto lektoriais dr. Jurgita Macijauskaite-Bonda ir dr. Moreno Bonda.

Meno, rezidencijų ir edukacijos centras Rupert atrinko trylika menininkų, kuratorių, mąstytojų, tyrėjų ir programišių, kurie pastaruosius penkis mėnesius drauge mąstė ir kūrė. Plačiau edukacinę programą „Daiktai, su kuriais mąstėme“ ir jos metu gimusius kūrinius pristato kuratorius Tautvydas Urbelis bei dalyvės Aistė Ambrazevičiūtė ir Guoda Šulskytė.

Naujosios valdančiosios koalicijos programoje lakoniškai užsimenama apie kultūrines ambicijas regionuose – atskirties tarp miestų ir regionų mažinimą, dėmesį visų visuomenės grupių regionuose kultūrinei edukacijai. Ar nacionalinės valdžios pasikeitimai reikšmingi kultūros bendruomenei regionuose? Pokalbis su neseniai Visagino kultūros centro laikinuoju vadovu tapusiu kultūros politikos ekspertu Audroniumi Imbrasu, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro vadovu Arvydu Griškumi ir Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktore Edita Lubickaite.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, siekdamas pristatyti menininkus-ambasadorius ir nepaisydamas dėl koronaviruso užvertų kelių į muziejus, surengė parodą „Auksinis Lietuvos teatro, muzikos ir kino 30-metis”.

Jurgio Matulevičiaus debiutinį ilgametražį filmą „Izaokas“ apžvelgia kino ir teatro kritikė Laura Šimkutė.

Ved. Indrė Kaminckaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.