Labas rytas, Lietuva I d. Studentės akiratyje – vandenynų problemos: didelė problema, kad aplinkos mokslininkų daug kas negirdi

Savanorystė su pingvinais Australijoje, vėliau nardymais su rykliais Filipinuose. Prieš dvejus metus tai buvo dabar jau aplinkos mokslų studentės Rimantės Balsiūnaitės kasdienybė, tačiau mergina sako, kad yra ir kita pusė: pasaulio jūrose ir vandenynuose plečiasi negyvosios zonos. „Vandenyno problemos neateina iš vandenyno. Tam, kad jas išspręstume, reikia išlipti į krantą“,- įsitikinusi reportažo heroje. Plačiau apie tai – reportaže.

Paskelbus karantiną ir apsauginėms kaukėms tapus privalomomis ne tik uždarose, bet ir atvirose patalpose, vizažistės ramina. Apsauginė kaukė ir makiažas – suderinama. Kad veido oda išliktų sveika rekomenduojama rinktis lengvesnį makiažo pagrindą, labiau ryškinti akis. Yra gudrybių ir kaip naudoti lūpdažius – kaip ir kuo dažytis, kad spalva liktų ant lūpų, o ne ant kaukės medžiagos. Daugiau patarimų – reportaže.

Animacinis herojus Geniukas Vudis pirmą kartą pasirodė 1940-ųjų trumpameptražiame animaciniame filme „Tuk tuk“, tačiau nebuvo jo pagrindinis herojus. Iš pradžių šis veikėjas vaizduotas kaip energingas, keistas, kiek pamišęs, bet kartu ir išmintingas paukštis.

Specialistai įspėja, kad šiuo metu daugėja gripo ir peršalimo ligų. Daugiau apie tai pasakoja Visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė.

Turbūt pastebėjote, kad televizijos reportažuose apie koronavirusą retai pamatysi vaizdų iš ligoninių vidaus. Tai zona, kur patenka anaiptol ne visi. Vis dėlto, Vilniaus universiteto Santaros klinikose apsilankė fotožurnalistas Vidmantas Balkūnas. Tai savotiška fronto linija, tačiau tikrai ne vienintelė, kurioje jam teko dirbti. Apie tai daugiau – reportaže.

Socialinių tinklų naujienos su Gabriele Kloniūnaite.

Ved. Ugnė Siparė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau