Pakeliui su klasika. Giedrės Žickytės „Šuolis“ – apie laisvę, kaltę ir žmogaus stiprybę

Pakeliui su klasika

2020.11.24 16:05

Pakeliui su klasika. Giedrės Žickytės „Šuolis“ – apie laisvę, kaltę ir žmogaus stiprybę

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Niujorko muziejai rudenį atvėrė duris lankytojams. Tačiau ribodami lankytojų srautus, muziejai kasdien patiria milijonus dolerių nuostolių, baiminamasi, kad finansiškai išsilaikyti taps tiesiog neįmanoma. Apie prie pandemijos sąlygų prisitaikančias meno organizacijas pasakoja kolegė JAV Agnė Kairiūnaitė Albright.

Apie dokumentinius filmus, kurių autoriai padėjo atrasti niekam nežinomus, užmirštus muzikos kūrėjus, atlikėjus ar muzikos istorijos dešimtmečius pasakoja Ieva Buinevičiūtė.

Pradedame radijo pasakojimų ciklą “Lietuvos teatrui -100”. Kokia buvo profesionalaus Lietuvos teatro pradžia, kas kūrė pirmuosius spektaklius, kiek įtakos procesams turėjo tautinis nepriklausomos valstybės pakilimas? Pasakoja muzikologė, teatro istorikė Vyda Bakutytė ir teatrologė Šarūnė Trinkūnaitė.

Režisierės Giedrės Žickytė naujausias dokumentinis filmas „Šuolis“ sulaukia didelio tarptautinio susidomėjimo, filmo pasirodymo ekranuose laukia Lietuvos žiūrovai. Kodėl Simo Kudirkos istorija, nuo kurios praėjo jau 50 metų, nebuvo plačiai žinoma Lietuvoje? Apie ką režisierė pasakoja savo naujame filme, ką buvo svarbu išryškinti kūrybinei grupei? Pokalbis su režisiere Giedre Žickyte.

Ved. Gabija Narušytė ir Jolanta Kryževičienė

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.