Laba diena, Lietuva. Artėja šventės, bet pandemija nesitraukia: su kokiais sunkumais susiduria prekybininkai?

Antradienis ir metas aptarti aktualijas kartu su politologe profesore Jūrate Novagrockiene, prie jos šiandien prisijungia viešųjų ryšių specialistas, politikos konsultantas Liutauras Ulevičius. Aptariame dvi svarbiausias politines aktualijas: Ingrida Šimonytė patvirtinta būsimąja šalies premjere, o Ramūnas Karbauskis ištesėjo pažadą – atsisakė Seimo nario mandato.

Pasaulio mokslininkai sako, kad metų pabaigos šventės bus kitokios – šios Kalėdos bus rizikingos, žmonės yra skatinami švęsti kuo mažesniuose būriuose. Apie tai, kaip šventėms pandemijos akivaizdoje ruošiasi pasaulis kalbamės su LRT užsienio naujienų žurnalistu Aurimu Piečiukaičiu.

Vyriausybė prabilo apie galimus papildomus ribojimus prekybos centrams, kurie šiuo metu išgyvena tam tikrą pardavimų piką – žmonės ruošiasi didžiosioms šventėms. Apie situaciją kalbamės su Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadove Rūta Vainiene bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialist Daiva Razmuviene.

Naujoji valdančioji dauguma žadėjo kitokią politinę kultūrą, kitokias politines tradicijas, tačiau nemažai apžvalgininkų sako, kad po pastarųjų įvykių Seime tos naujos politinės kultūros bent jau kol kas nematyti. Kas yra politinė kultūra? Kokios jos tradicijos? Į šiuos klausimus atsako VU TSPMI politologas dr. Gintas Karalius.

Žiniasklaidoje jau girdėjome, jog trys gamintojai dabar kreipsis į Europos vaistų agentūrą dėl vakcinos nuo COVID-19 įregistravimo. Apie vakcinas – pokalbis su farmakologe Simona Stankevičiūte.

Keliamės pas gamtininką Almantą Kulbį, kuris mus ragina nepamiršti putinų – krūmo, kuris nusipelno daugiau dėmesio. Anot jo – tai ne tik sveikų uogų duodantis krūmas, bet ir puiki kiemo puošmena visais metų laikais.

Ved. Guoda Pečiulytė.